25 мая 2018

Чотири роки президентства Порошенка: які вони

Чотири роки тому, 25 травня, Петра Порошенка було обрано Президентом України. Впродовж цього часу українці за традицією піддавали свого гаранта нещадній критиці: і за дії, і за бездіяльність.

Підстав для цього більш ніж достатньо, адже свої головні обіцянки Порошенко так і не виконав.

А обіцяв багато. Наприклад, завершити антитерористичну операцію на Донбасі за кілька годин (і ця обіцянка, між іншим, давалася ще до початку президентства). Минуло чотири роки, і що? АТО завершилося, але розпочалася ООС (Операція Об’єднаних Сил), що за формою і за змістом те ж саме. Отже, у президента поки не знайшлося політичної волі та дипломатичних ресурсів зробити так, аби на сході країни перестали гинути українські хлопці.

Справедливості заради потрібно відзначити, що витрати на посилення Збройних сил України Порошенко таки збільшив. У 2018 році фінансування армії склало рекордні 86 мільярдів гривень. Взагалі ж, плани щодо української армії Президент виконав найповніше.

Петро Порошенко, Президент України:

"Подивіться, що з курсом робиться? Поставте себе на місце людини, яка взяла кредит у валюті для того, щоб купити квартиру, - молода родина… І вони розраховували на курс 8 грн, а зараз курс – 13-14 грн. Що їм робити? Ми повернемо курс як мінімум до економічно обґрунтованого. Курс не має бути більше 10 гривень".

Ще одна обіцянка – національна валюта. Сьогодні долар по 14 грн здається казкою. А що нам обіцяв гарант? Усі плани повернути курс долара до позначки у 10 гривень, як і добитися енергетичної незалежності України, Порошенко "успішно" провалив.

Відкритим залишилося питання й щодо продажу активів корпорації "Рошен" на території Липецької області Російської Федерації. Втім, можна вважати, що ця обіцянка наполовину виконана – на початку 2016 року пакет акцій "Рошен" таки було передано в управління компанією Rothschild Trust.

Не дочекалися виборці Порошенка законопроекту про референдум, як, власне, і поїздок до окупованих Донецька та Луганська, про які так багато говорив гарант.

Загалом, як підрахували українські ЗМІ, на початку свого президентства рівень виконання обіцянок Порошенком складав близько 30%. Однак за останній рік Петро Олексійович упорався лише з п’ятою частиною своїх грандіозних планів.

Наступного року ми обиратимемо нового Президента. І якщо чинний гарант не змінить свої тактику і стратегію, народ України посадить у президентське крісло нову людину.

Джерело: YouTube, фото – з відкритих джерел