21 мая 2018

Угорщина поскаржилась НАТО на українську владу

Угорщина буде намагатись блокувати вступ України до НАТО та ЄС. Про це свідчить звернення нового уряду сусідньої держави до країн Північного Альянсу з вимогою приділити увагу нацменшинам на Закарпатті. Таку думку в ексклюзивному коментарі телеканалу News Network висловив політолог Сергій Таран. 

Сергій Таран, політолог:

"Звичайно, вони будуть намагатися блокувати усіляко євро-інтеграцію і до структур НАТО і до країн Європейського Союзу, але я не думаю, що це матиме якісь практичні наслідки.Уряд Угорщини має непрості відносини з іншими країнами, зокрема.в плані національних меншин, тому я не бачу підстав, щоб Україна щось втрачала"

Нагадаємо, новий уряд Віктора Орбана у свій перший робочий день згадав про Україну. Але зробив це у негативному контексті. На своєму засіданні у п'ятницю кабінет міністрів Угорщини ухвалив "Меморандум про захист закарпатських угорців". У цьому документі члени уряду звертаються до країн-членів НАТО та просять їх враховувати проблеми національних меншин в Україні, пов'язані з українськими законами. На думку урядовців сусідньої країни, йдеться про порушення прав національних меншин.

Зазначимо, першим ударом по правах нацменшин у Будапешті вважають новий закон про освіту, а другим – визнання неконституційним закону про мови Ківалова-Колісніченка. А "третім ножем у спину" від Києва в Угорщині назвали пропозицію Президента України ввести санкції проти людей з подвійним громадянством, які брали участь у виборах інших країн. Експерти кажуть, що відносини між сусідніми країнами погіршуватимуться і надалі.

.