26 марта 2018

"Україна починається з тебе": 19 років без Чорновола

25 березня – чорна дата в історії України. Саме цього дня 19 років тому не стало одного з провідних борців за права людини, ідеолога та натхненника руху за Незалежність у другій половині XX століття, видатного політика та журналіста В'ячеслава Максимовича Чорновола.

Дисидент загинув у автомобільній аварії на 5-ому кілометрі траси Бориспіль – Золотоноша. Машина, у якій перебував Чорновіл, зіштовхнулася з "КамАЗом", який з невідомих причин здійснював розворот посеред шосе. Тодішня влада одразу оголосила, що ДТП була нещасним випадком, та всіляко намагалася приховати обставини трагедії. Переважна більшість людей і досі переконані: Чорновола, який мав стати кандидатом на майбутніх президентських виборах, вбили.

У день роковин смерті Героя України представники "Народного руху", який він очолював, та небайдужі громадяни вшанували його пам'ять у Києві, Львові та інших містах. Столичне зібрання перетворилося на марш з вимогою відставки генерального прокурора Юрія Луценка, який ще рік тому узяв розслідування у справі про ймовірне вбивство Чорновола під особистий контроль. Проте за увесь цей час не було зроблено жодного кроку до встановлення правди та покарання винних.