ТЕМА ТИЖНЯ: Жорсткі вибори і тюрма за "гречку"
ТЕМА ТИЖНЯ: Жорсткі вибори і тюрма за "гречку"
  • Источник: фото: Униан

Український уряд взявся за "гречку", і славнозвісний міністр-дієтолог Рева тут ні до чого. Можновладці згадали про вибори. У парламенті зареєстрували законопроект №8270 "про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за порушення виборчого законодавства". Документ пропонує посилити відповідальність за ряд порушень.

За підкуп виборців хочуть ув’язнювати на 6 років, - Кабмін​

Наведемо деякі положення. Проект закону пропонує карати за підкуп виборців або кандидатів шістьма роками позбавлення волі. При цьому "влетить" і жадібним громадянам або ж висуванцям, які погодяться відтягти на себе голоси. За прийняття неправомірної вигоди і тим, і іншим "світить" по два роки. Ці порушення, як і розголос рішення виборців, і раніше вважали кримінальними. Тепер же уряд начебто хоче посилити контроль.

Ініціатором законопроекту став Кабінет Міністрів і особисто його голова Володимир Гройсман. А от сама ідея вперше вперше зародилась у Міністерстві внутрішніх справ. У відомстві розповіли, що над документом думали цілих два роки.

МВС пропонує саджати виборців, які голосують за "гречку"

Результат зусиль урядовців експерти поки не оцінили. В першу чергу критики згадують навіть не те, що люди часто мають настільки низький рівень життя, що просто вимушені брати гроші і продукти, які напередодні виборів залюбки роздають періодично щедрі висуванці. Ні, головним аргументом є те, що законопроект, по суті, не несе чогось принципово нового. Усі порушення, про які йдеться в документі, і раніше вважались кримінальними злочинами. Урядовці лише пропонують змінити жорсткість покарання. Експерти ж стверджують, що система все одно не працює.

Тож у цій ситуації треба зробити так, як радили ще юристи Давнього Рима: запитати себе, quid prodest? Тобто кому це вигідно? І варіанти вже з’явились.

Навіщо МВС посилення відповідальності за "гречку"

Законопроект зблизив Володимира Гройсмана і "Народний Фронт". А от наслідки цього поки складно передбачити, адже після Кабміну своє слово має сказати парламент. Втім, до виборів лишився усього рік, і за цей час політики ще не раз можуть нас здивувати.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram