Рабинович экстренно обратился к Западу (документ)
Рабинович экстренно обратился к Западу (документ)

Во вторник, 6 июня, народный депутат, председатель подкомитета Верховной Рады Украины по правам человека и лидер политической партии "За життя" Вадим Рабинович направил открытое письмо на имя Президента Украины Петра Порошенко, председателя Верховной Рады Украины Андрея Парубия, генерального прокурора Украины Юрия Луценко, министра внутренних дел Украины Арсена Авакова, главы Службы безопасности Украины Василия Грицака, главы политсовета партии "Народный фронт" Арсения Яценюка, главы фракции "Народный фронт" Максима Бурбака, глав дипломатических представительств стран ЕС и США в Украине.

Народный депутат требует незамедлительной реакции на публичные угрозы со стороны заместителя главы фракции "Народный фронт" Юрия Березы в адрес оппозиции с призывом устроить "ночь длинных ножей". В обращении также подчеркивается особая роль международных дипломатических представительств в Украине в сохранении и развитии молодой украинской демократии, особенно в свете прозвучавших в эфире одного из центральных телеканалов из уст одного из лидеров правящей коалиции антидемократических и противоправных призывов, граничащих с фашизмом.

Также в открытом письме содержится информация об открытых личных угрозах со стороны Юрия Березы в адрес Вадима Рабиновича, цитируем, "вывезти в лес и закопать".

Приводим полный текст открытого письма без сокращений и правок:

Президентові України п. Порошенку П.О.

Голові Верховної Ради п. Парубію А.В.

Генеральному прокуророві України п. Луценку Ю.В

Міністру внутрішніх справ п. Авакову А.Б.

Голові СБУ п. Грицаку В.С.

Голові політради партії Народний Фронт Яценюку А.П.

Голові фракції «Народного Фронту» Бурбаку М.Ю.

Главам дипломатичних представництв країн ЄС та США в Україні

ВІДКРИТИЙ ЛИСТ

Кілька днів тому в прямому ефірі телеканалу «5 канал» народний депутат України, член правлячої коаліції та заступник керівника фракції «Народний фронт» у ВР Юрій Береза, відповідаючи на запитання ведучого щодо можливої перемоги на виборах опозиції,  заробив таку заяву: «У нас є бойовий досвід, і ця революція закінчилася великою кров'ю… Як тільки я відчую, що ми втрачаємо Україну, дії будуть ... у мене є план "Б". Громадянської війни не буде. Реваншу не буде. Буде «ніч довгих ножів» - і все!»

Хочу нагадати історичний факт:  «ніччю довгих ножів» називають розправу Адольфа Гітлера над штурмовиками СА в червні 1934 року у Німеччині.

Я вважаю, що ця заява депутата Берези є безпрецедентною у країні, яка виголосила за мету європейський вектор розвитку. Як голова підкомітету Верховної Ради з прав людини, як народний депутат України, як лідер опозиційної політичної партії «За життя» маю кілька запитань.

До Президента України. Шановний Петре Олексійовичу, ви є неформальним лідером правлячої коаліції у ВР, де ваша парламентська фракція БПП є у більшості. Ви – гарант Конституції України. Як співвідноситься план «Б» пана Берези влаштувати «вирізання» опозиції із Конституцією (Основним Законом) України? Чи вважаєте ви нормальними та демократичними заклики до прямого знищення опозиції в Україні, що лунають від представника правлячої коаліції у ВР?

До голови Верховної Ради. Шановний пане Парубій, чи почали ви розслідування у регламентному комітеті ВР прямого заклику до «вирізання» опозиції як такого, що не відповідає статусу народного депутата України? Чи не потребує отака заява невідкладного втручання голови українського парламенту — чи ви вважаєте, що такий заклик є нормальним та підтримуєте його бездіяльністю?

До генерального прокурора України. Шановний пане Луценко, багато що у нас було, але настільки прямого заклику до дій у разі підтримкою народним волевиявленням не тих політичних сил, які подобаються чи не подобаються конкретному народному депутатові, ще не звучало з вуст українського парламентаря. Як це, на ваш погляд, співвідноситься із законами України? Чи не потребує це негайного втручання генеральної прокуратури України та вас особисто?

До міністра внутрішніх справ України. Шановний пане Аваков, у ваших руках знаходиться Міністерство внутрішніх справ України. Ваш однопартієць пан Береза заявляє про «план Б» та «ніч довгих ножів» щодо опозиції. Хотів би дізнатися про ваше особисте ставлення до заяви народного депутата. У зв’язку з тією обставиною, що після мого виступу з критикою «ночі довгих ножів» відносно опозиції, пан Береза особисто повідомив мені, що «мене невдовзі вивезуть до лісу та закопають», хотів би задати запитання: як така заява пана Берези співвідноситься з тими принципами, що називаються демократичними? Чи не є вони елементарною ознакою фашизму?

До голови СБУ. Шановний пане Грицак, у мене питання у зв’язку із всім вищевикладеним: чи не є обіцянка «вивезти до лісу та закопати» по відношенню до народного депутата України тим кроком, яким має займатися ваше відомство? На мій особистий погляд, заява про заподіяння «ночі довгих ножів» є найбільш антиукраїнською, що прозвучали за останні три роки, та наносить чималої шкоди миру та порозумінню у нашій країні.  Мене також цікавить порада особисто від вас як від досвідченого та кваліфікованого правоохоронця щодо моїх подальших дій та кроків після погроз народного депутата Ю. Берези.

До лідера партії «Народний фронт». Шановний пане Яценюк, ви є лідером політичної сили, яку представляє пан Береза, ви декларуєте європейський вектор розвитку. Скажіть мені, як все це співвідноситься із заявою вашого депутата щодо «ночі довгих ножів»? Яка ваша особиста позиція з цього приводу? Що ви вже зробили як лідер партії демократичного та європейського спрямування, щоб дистанціюватися від виголошеного «плану Б», та як будете реагувати на інші заяви та погрози від вашого депутата?

До голови фракції «Народного Фронту» у ВР. Шановний пане Бурбак, я хотів би дізнатися від вас особисто: заява п. Берези є офіційною позицією вашої фракції? Що ви зробили, щоб відреагувати на вищесказане? Чи є вже списки тих, кого мають «вирізати»?

До глав дипломатичних представництв в Україні. Шановні пані та панове, хочу нагадати ще один історичний факт. Фашизм у Європі народжувався свого часу, базуючись на байдужому та несерйозному ставленні до кричущих антидемократичних заяв. Ми – молода демократія. Тим небезпечніші для нас спроби зробити з нашої демократії фашистську диктатуру, що залякує людей з екрану телевізору влаштуванням «ночі довгих ножів». Якщо не дати належної оцінки тому, що відбулося, ми можемо довести ситуацію до трагедії. Чи можу я сподіватися на те, що ви зробите відповідну оцінку заявам та погрозам пана Берези  як таким, що не мають жодного стосунку ані до демократії, ані до європейських та світових цінностей?

Ми всі не маємо мовчати!

 

З глибокою повагою,

Народний депутат України,

голова підкомітету ВР  з прав людини,

лідер політичної партії «За життя»                                    Вадим РАБІНОВИЧ

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram