Влада добилася свого, ЦВК переноситься на осінь
Загрузка плеера...

Верховна Рада йде на канікули так і не оновивши Центрвиборчком. Політики не домовилися, питання переноситься на осінь.

Михайло Головко, народний депутат (позафракційний):

"Це говорить, по-перше, про те, що бояться ті фракції, які зараз у залі, що вони не пройдуть у Раду, і не хочуть дочасних вибрів. Друге – іде боротьба за сам склад і контроль над ЦВК, не хочуть повністю віддати контроль Банковій над складом ЦВК. Третє – вони себе страхують, щоб не мав Президент права розпустити парламент дочасно. Тому що, якщо у вересні оберуть, то не буде вже часу. А зараз ще є час, наприклад, на жовтень -  дочасні вибори. Розуміють "Народний фронт", "Самопоміч", Ляшко та інші, які проти цього, тому що їм це не вигідно".

Нагадаємо, 5 липня парламент провалив рейтингове голосування, відповідно це питання на розгляд у зал не виносилося. Основні дискусії точилися навколо того, що Президент подав 14-ть кандидатів на 13 вакансій у ЦВК. "Народний фронт" нарікав також, що не представлено всі політсили, які є  у Раді, що нібито суперечить рекомендаціям ПАРЕ.

Ірина Луценко, представник Президента у Верховній Раді:

"Ми кажемо – ми за одного із наших представників просто не будемо голосувати. Для того, щоб не запускати по новому процедуру. Адже ми говоримо про оновлення. Будь ласка, і ви так само. І ми тоді розблокуємо цей процес. Хтось 14-й, хто там з опозиціонерів, хто не поміщається, помістяться зараз в це голосування. Тоді "Опозиційний блок", за що переживали наші партнери, також може внести кандидатуру. Всі будуть задоволені".

У "Народному фронті" заявили, що однієї заяви БПП недостатньо і кандидатів має відкликати Президент. 

Ігор Лапін, народний депутат ("Народний фронт"):  

"Якщо ми будемо говорити про перевнесення Президентом нових кандидатур, то появиться 13-та кандидатура теоретично від "Опозиційного блоку".У такому випадку вона має пройти спецперевірку. Спецперевірка – 45 днів".

У перерві голови фракцій збиралися на консультації. Після зустрічі у "БПП" заявили, що будуть виключати зі списку свого кандидата Ольгу Лотюк. "Фронтовики" нібито підтримали таку пропозицію, але разом із тим закликали включити до порядку денного законопроекти про розмитнення авто на іноземній реєстрації та ухвалити у першому читанні. В результаті, ані перше, ані друге питання у залі не розгадалося. Спікер закрив вечірнє засідання, результативної роботи від нардепів тепер слід чекати не раніше вересня.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram