Рада віддала топ-корупціонерів у антикорупційний суд
Загрузка плеера...

Апеляція щодо справ топ-корупціонерів, які розглядалися у судах ще до створення антикорупційного суду, має проходити саме у новоствореній інституції. У останній повноцінний пленарний день сесії Верховна Рада підтримала зміни до антикорупційного законодавства на вимогу західних партнерів.

 Олена Сотник, народний депутат України:

"Якщо закон стосується підслідності справ НАБУ, то, очевидно, що апеляційні справи мають стосуватися всій підслідності справ, а не тих, які розслідуються. Тому що розслідування – це технічне питання. Так, у якійсь момент НАБУ було маленьким, у нього було мало можливостей і мало детективів, щоб розслідувати, була невелика кількість справ. Але антикорупційні справи по високопосадовцям, їх набагато більше. І суд створений не просто під НАБУ. Суд створений для того, щоб виносити вироки по високопосадовцям. Тому апеляція має стосуватися всіх справ, які підслідні Національному антикорупційному бюро".

Списи навколо поправки щодо подання апеляційних скарг у кримінальних провадженнях, підсудних Вищому антикорупційного суду ламалися до останнього, під ризиком була не лише передача підслідних НАБУ справ, а і ухвалення проекту загалом.

До другого читання було подано 218 поправок, більшість з них була відхилена під час розгляду , але комітет пізніше запропонував повернути важливі правки у тіло законопроекту.

Водночас, експерти радять дочекатися публікації тексту ухваленого закону. Нагадаємо, у законі про вищий антикорупційний суд після ухвалення та публікації знайшли поправку, яка не обговорювалася публічно та давала можливість фігурантам топ-справ НАБУ, які вже розглядаються у звичайних судах, уникнути покарання.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram