Накипіло! Кияни протестують проти влади
Загрузка плеера...

Протестні настрої українців не вщухають. Невдоволені громадяни пікетують не тільки Кабмін та парламент, а й Київраду. Під її стінами зібралися відразу на декілька акцій.

Близько двохсот киян виступили проти підвищення тарифів у міському транспорті. Люди стверджують: вартість квитка підіймають вже другий рік поспіль, проте якихось позитивних змін у графіку роботи транспорту чи технічному стані автобусів, тролейбусів і метро помітно не було.

Жителі столиці не розуміють, хіба можновладцям мало грошей? У метро їздять сотні тисяч людей, кожен з яких платить 5 гривень! Куди далі?

Кияни жаліються: з пенсією у 3 тисячі гривень і так не сильно роз’їздишся… А коли квиток піднімуть до 8 гривень, літнім людям доведеться ходити пішки або ж взагалі сидіти вдома.

Борис Костянтинович, учасник акції:

"Планують в день пенсіонеру 1 поїздку. А якщо я їду, приміром, у медмістечко з Троєщини, мені треба робити 3 пересадки і назад 3. Значить, я 6 поїздок роблю. Вони ж не думають…Я не знаю, чим вони думають".

Жителі Троєщини невдоволені, адже тепер добратися до правого берегу буде ще складніше та дорожче. Ось якби б нарешті з’явилося метро, яке чиновники обіцяють побудувати перед кожними виборами, було б хоч трохи легше… Та кому треба прості пересічні люди з їхніми проблемами?

Віра Федорівна, жителька Троєщини:

"Я хочу, щоб діти, внуки, правнуки мої користувалися метро, бо їм дві години треба добиратися на роботу на правий берег. Нам незручно їхати: і пробки, і все. А метро обіцяли 40 років і ми до цього часу його не маємо.Треба тарифи залишити і будувати метро не за тарифи, а, може, інвестора треба шукати, бо наш уряд не може зробити".

Водночас працівники громадського транспорту прийшли з вимогою підняти тарифи на проїзд. Тоді їм підвищать зарплату, покращать умови праці…

Бо що це таке! За словами співробітників "Київпастрансу", середня зарплатня у них – 4 000 гривень! На ці гроші вижити непросто, тому люди звільняються та шукають краще оплачувану роботу.

Ганна Триндюк, старший контролер:

"За ту зарплатню, що нам платять, нереально виживати в Києві, нереальні щось відкласти, як кажуть, на "чорний" день. Дитина просить щось купити, а я не можу собі цього дозволити. Я дивлюся, щоб мені вистачило до кінця місяця до зарплатні. Як ви вважаєте, за 4 тисячі можна вижити в Києві при 3,5 квартплати…"

Та й це не все! Під стінами Київради відбулася ще одна акція. Жителі мікрорайону Березняки протестують проти забудови на території рекреаційної зони.

Кияни влаштовували мітинги, зверталися до правоохоронців, Державної архітектурно-будівельної компанії, Адміністрації Президента – та все марно. Забудовник спокійно вирубує дерева й далі зводить заклад харчування.

Ірина Ковальчук, жителька мкр. Березняки:

"У нас майже 2 тисячі підписів проти того, щоб знищувалася ця зелена зона, але на це все ніхто не звертає уваги з наших можновладців. Ми стояли так і в 20-градусний мороз, ми стояли там і коли був дощ".

Дивлячись на все це, складається враження, що в українців терпець уривається! Люди не можуть добитися правди й виходять на вулиці з плакатами та лозунгами, об’являють голодування, перекривають дороги, кричать про свої права, закріплені Законом, які влада майстерно обходить і безсоромно переписує під себе… Як довго це триватиме? Залежить тільки від нас…

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram