Саміт НАТО: Трамп, фінансування і Порошенко
Загрузка плеера...

На саміті НАТО в Брюсселі зустрілись президенти України та США Петро Порошенко і Дональд Трамп. За інформацією ЗМІ, запланована бесіда лідерів двох країн тривала близько 20 хвилин. Серед тем, про які встигли поговорити політики, виділяють співпрацю в оборонній сфері та "Північний потік-2". Прикметно, що Дональд Трамп скасував кілька двосторонніх зустрічей, запланованих під час саміту. Через зміну розкладу пресу на розмову Трампа і Порошенка не запросили.

Президента США Дональда Трампа можна назвати центральною персоною нинішнього саміту. Американський лідер відзначився резонансною заявою про готовність вийти зі складу країн-членів НАТО. Трамп пояснив, що Альянс вже давно існує переважно за гроші Сполучених Штатів. Інші ж країни, які обіцяли робити внески у розмірі 2% ВВП, не виконують свої зобов'язання. Трамп пригрозив вийти з альянсу в односторонньому порядку, якщо інші держави не почнуть нормально фінансувати оборону. Лідер навіть додав, що внески треба збільшити. Правда, американський президент згодом "охолов" і пояснив, що зараз нагальної потреби для виходу з НАТО немає, проте ситуацію треба змінювати.

Зазначимо, тим часом український президент встиг провести зустріч з генеральними секретарем Північноатлантичного альянсу Йенсом Столтенбергом. Порошенко запевнив очільника НАТО у своєму прагненні вступити до Альянсу. Український президент додав, що сподівається до 2020 року привести українську армію у відповідність до північноатлантичних стандартів. Натомість Столтенберг зауважив, що для приєднання до НАТО Києву потрібно зосередитись на повномасштабній реалізації озвучених реформ. Крім того, Брюссель звернув увагу на нещодавно ухвалений закон про національну безпеку. Генсек НАТО похвалив принципи документа, проте додав, що чекає його втілення на практиці.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram