Mail.Ru збирала на Facebook особисті дані українців
Загрузка плеера...

Російська Mail.Ru Group виявилася однією із компаній, які збирали дані користувачів Facebook. Про це повідомив телеканал CNN посилаючись на прес-службу соціальної мережі.

Так, Mail.ru Group розробила для Facebook сотні додатків. Два із них були загальнодоступними та протягом кількох тижнів мали повний доступ до інформації про користувачів.

Представники Facebook уточнили, що додатки Mail.ru Group стали частиною розслідування про несумлінне використання даних, яке почалося після скандалу з Cambridge Analytica.

Водночас у російській компанії переконують, що використовували відомості про користувачів виключно в комерційних цілях при просуванні своїх продуктів в середині соцмережі. І що ні з ким не контактували з приводу цього розслідування. Водночас у Facebook стверджують зворотне. І додають, що немає жодних підстав підозрювати розробника у нечесності.

Як відомо, ще у 2015 році компаніям заборонили збирати інформацію про користувачів. Та нещодавно у Facebook зізналися, що надали цей доступ 61 розробнику, включаючи Mail.ru Group.

Дивний збіг! Коли Facebook відкрив доступ до інформації, соцмережа чомусь почала масово блокувати акаунти українських громадських діячів, відомих блогерів, журналістів, волонтерів і політиків, які висловлюють свою, і не завжди приємну правду про нинішню ситуацію в державі та критикують чинну українську владу.

І тут виникають питання: де в цей час був міністр інформаційної політики Юрій Стець, який має захищати своїх громадян? Або та ж оспівана можновладцями кіберполіція, на яку виділяють чималі кошти з державного бюджету, тобто, платників податків, більшість із яких і є тими самими користувачами соцмереж?..

Відповідь одна і вона на поверхні: українці залишаються незахищеними. Адже соцмережа, яка має приносити тільки користь, пускає компанії-розробники до конфіденційної інформації, а українські можновладці й вусом не ведуть – що їм до інформаційної безпеки? Вони до виборів готуються, закупають гречку та рис! А люди… та хай вони захищаються самі!

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram