У Раді не квапляться братися за закони про "євробляхи"
Загрузка плеера...

Голова Верховної Ради не обіцяє, що до порядку денного цього тижня буде внесено законопроекти, які вирішують проблему розмитнення автомобілів на єврономерах. 12-те липня – фактично останній пленарний день сесії, у який народні депутати можуть результативно розглядати законопроекти. Жодних, що стосувалися б "євроблях" на порядку денному нема. І голова Верховної Ради нічого конкретного з цього приводу не каже.

Андрій Парубій, голова Верховної Ради України:

"Я не можу дати вам остаточної відповіді. Можу сказати, що порядок денний, який був сформований на четвер, не буде кардинально мінятися".

Водночас, голова комітету з питань податкової політики Ніна Южаніна заявила, що Верховна Рада не може іти на канікули без рішення щодо цього питання. Проте виключення для жодної категорії громадян не робитимуть.

Ніна Южаніна, голова комітету ВР з питань податкової політики:  

"Чому на одні автомобілі, які стосуються, мабуть, мітингувальників, ставки занижені, а інші по віку і по кубатурі автомобілі взагалі не знижуються ставки або ж відносно них інші коефіцієнти зменшення або збільшення ставок акцизного податку. Логіки нема ніякої. У тих законопроектах, які подані комітетом і мною підписані, як головою комітету, стосується саме нового підходу у визначенні ставки. Він визначений у розмірі 50 євро за тисячу кубічних сантиметрів для автомобілів на бензинових двигунах і 75 для дизельних. До цієї ставки застосовується два коефіцієнти – обсягу двигуна і віку. Це зрозуміло, логічно, і головне ними зможуть скористатися усі громадяни України".

Ніна Южаніна наголосила, що сума штрафу у 170 тисяч за нерозмитнення авто із іноземною реєстрацією, запропонована у комітетському законопроекті, є цілком виправданою.

Раніше прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що нове законодавство має посилити контроль за ввезенням "євроблях" в Україну.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram