Україна хоче стати "аспірантом" НАТО
Загрузка плеера...

В Брюсселі почав роботу дводенний саміт НАТО, за результатами якого Україна розраховує отримати нові преференції від Альянсу. Зокрема – рішення про присвоєння так званого "статусу аспіранта". Це означатиме, що наша країна прагне повноцінного членства в організації і йде на зближення з організацією.

Утім, як стало відомо, перехід на рівень "аспіранта" зовсім не означатиме, що формат взаємовідносин між Києвом і Брюсселем суттєво зміниться. Але, водночас, це дасть сподівання на отримання плану дій щодо членства, без якого вступ неможливий.

У перший день саміту виступив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг. Він повідомив, що Північноатлантичний альянс поки не буде надавати Україні програму посилених можливостей. Та очільник організації пообіцяв, що українців підтримуватимуть і надалі. За його словами, є багато інструментів для розвитку відносин. Зокрема, генсек повідомив, що є пакет допомоги і трастові фонди. Відтак, головне аби Україна зосередилася на проведенні реформ.

До слова, українська влада розраховувала, що нашу державу включать до програми особливих можливостей. Однак, на цьому саміті на це очікувати не варто. Оскільки Угорщина висловилася проти інтеграційних прагнень України через прийнятий Верховною Радою закону про мови.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram