Угорщина і надалі блокуватиме Україну
Загрузка плеера...

Угорщина продовжить блокувати всі зустрічі України та НАТО на вищому рівні через закон про освіту. Про це заявив глава МЗС Угорщини Петер Сійярто перед початком саміту НАТО.

Петер Сійярто, глава МЗС Угорщини:

"Угорська позиція щодо України залишається незмінною. Угорський уряд не дозволить скликати будь-які зустрічі на вищому рівні або на рівні міністрів на рівні Україна-НАТО та накладатиме вето на всі спільні, двосторонні заяви НАТО та України"

Українська сторона відреагувала на цю заяву. За словами міністра освіти і науки Лілії Гриневич,  Угорщина погодилася з тим, що Україна має виконати рекомендації Венеційської комісії щодо закону по освіту, натомість знаходить нові приводи для невдоволення мовною політикою в Україні.

Лілія Гриневич, міністр освіти і науки України:

"Прикро, що Угорщина знаходить нові приводи для невдоволення. Зараз угорській стороні не подобається проект закону про мову в парламенті,  він ще не пройшов перше читання, а вони вже про нього говорять"

Нагадаємо, закон про освіту було прийнято ще восени минулого року. Норма, що вводить обов'язкове вивчення предметів державною мовою, одразу обурила угорців. Будапешт назвав це наступом на права національних меншин здобувати освіту рідною мовою. Сусіди пригрозили, що блокуватимуть євроінтеграційні ініціативи України. Угорці звернулись до НАТО і до ООН, вимагаючи вплинути на позицію Києва.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram