Трамп та Столтенберг посварилися
Загрузка плеера...

Президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп вступив у жорстку дискусію з генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом. Суперечка відбулася під час саміту Північноатлантичного альянсу, що проходить у Брюсселі. Зокрема, глава Білого дому назвав Німеччину "заручницею" Росії. Мовляв, німці платять мільярди росіянам за газ і залежні від їх енергоносіїв, а країни-члени організації повинні їх захищати.

Сварка між генсеком НАТО та американським президентом почалася після виступу Столтенберга. У своїй промові він зазначив, що 8 з 29 держав-членів Північноатлантичного договору витрачають 2% свого ВВП на оборону. Своєю чергою Трамп це заперечив, зауваживши, що саме США захищає Європу від Росії. У той час, як деякі європейські держави заробляють гроші на торгівлі з росіянами. У відповідь голова організації нагадав, що саме колективна оборона посилює НАТО.

Нагадаємо, що напередодні саміту очільник Білого дому закликав союзників збільшити внески на діяльність Альянсу. Також варто пригадати, що 16 липня у Гельсінкі має відбутися зустріч Дональда Трампа та Володимира Путіна.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram