ЧС-2018: прагматична перемога Франції
  • Источник: фото: ФІФА

У першому півфінальному матчі чемпіонату світу з футболу збірна Франції зустрічалася з Бельгією. Більшість експертів очікувала від матчу велику кількість голів. Натомість, глядачі отримали прагматичну гру від Ле Бльо і всього лише один результативний удар на дві команди.

Уже від самого початку поєдинку стало зрозумілим, що французи зайняли очікувальну позицію, віддавши ініціативу бельгійцям. Разом з тим гравці Дешама завжди були готові упіймати суперник на контратаці. І попри захисну модель гри, "триколірні" намагалися якомога менше порушувати правила. В результаті 6 фолів за весь матч. "Червоні дияволи" ж навпаки насідали на ворота суперника. Попри це нудним матч назвати не можна , команди багато рухалися і в цих рухах була послідовність і тактичний задум.

Незважаючи на рахунок 0:0 після першого тайму, відчувалося голи у цьому протистоянні будуть. І на 51 – хвилині Франція забила. Кутовий подав Грізманн, а Умтіті, вигравши повітряну дуель у Феллайні, відкрив рахунок. Пропустивши гол, бельгійці пішли в атаку, але чим менше часу лишалося до кінця зустрічі, тим хаотичніше атакували "червоні дияволи". Ле Бльо ж навпаки грамотно захищалися і навіть могли забити другий м'яч.

У підсумку рахунок 1:0 на користь Франції. Це буде для "триколірних" третій фінал на мундіалях в історії. Натомість, збірна Бельгії зупинилася за крок до чемпіонського матчу, повторивши досягнення "золотого покоління" команди 1986 року, яке теж програло півфінал.