У Раді показали план "журналістського гетто"
Загрузка плеера...

У Раді вже розробили проект прес-центру, де планують закрити журналістів.

Павло Пинзеник, в.о. голови регламентного комітету:

"Із вчорашнього вечора, коли ця інформація про рішення регламентного комітету почала широко висвітлюватися, стільки стало захисників журналістів…. Повірте, на тому зроблять таку політику, що точно ця ініціатива не буде підтримана. Я в цьому не сумнівався ні на секунду, навіть коли про це говорив".

Ось так прокоментував скандал із можливим обмеженням доступу журналістів до кулуарів парламенту голова комітету з питань регламенту та організації роботи Верховної Ради. Там 4 липня підтримали пропозицію не пускати журналістів до приміщень парламенту, де розташовані виходи до сесійної зали і створити у парламенті прес-центр. Уже встигли розробити проект і відповідну документацію.

Ольга Червакова, член комітету ВР з питань свободи слова:

"Це "зручне місце для роботи" буде на третьому поверсі, куди депутати зазвичай не приходять. Це означає, що наступним кроком вони видадуть (для цього не потрібно приймати спеціальний закон). Вони просто видадуть окреме розпорядження Управління державної охорони і заборонять доступ журналістів на другий поверх, де ми зараз знаходимося. І все! І ви там будете сидіти собі в цьому гетто, концтаборі на м’яких стільчиках, пити каву і не мати можливості виконувати свої професійні обов’язки. Ось чого насправді хочуть автори цього проекту! Я вже мовчу, що це мільярдний бюджет треба витратити, щоб реалізувати цю маячню".

Обмежити доступ журналістів до депутатів за часів незалежності України намагалися декілька разів і один раз влада свого добилася.

Вадим Денисенко, народний депутат (фракція "БПП"):

"Чи можна закрити доступ журналістів до кулуарів – одного разу це вже пробували робити, років 12-ть тому. В принципі, ні до чого це не призвело. Це протрималося кілька місяців, а потім зрозуміли, що це абсурд".

Подібні ініціативи завадити роботі журналістів у парламенті спливають ледь не кожного скликання. Автора теперішньої - не називають. Відповідно до оприлюдненої на сайті профільного комітету інформації, відомо тільки, що журналістам доступ до кулуарів обмежують через непристойну поведінку колишніх помічниць нардепів від радикальної фракції, які потрапляли до кулуарів як представники преси, але жодної їхньої публікації виявити не вдалося. І хоч депутати запевняють, що до кінця цього скликання кулуари точно не закриють, у парламенті не відмовляються від перегляду правил акредитації. Після революції гідності їх суттєво спростили і на сьогодні у Верховній Раді журналістів акредитовано близько 4-х тисяч.

Вікторія Сюмар, голова комітету ВР з питань свободи слова:

"У нас закон виписано так, що позбавити акредитації не можна, акредитувати треба любого, хто подається. З любою корочкою любого ЗМІ – зареєстрованого чи не зареєстрованого. Бо інетрнет-видання у нас не зареєстровані. Але якщо це навіть приватне підприємство чи один приватний підприємець і він має сайт, і сайт навіть не пише, але акредитацію він отримає. Оце проблема, яку потрібно вирішувати".

При цьому обмеження доступу журналістів до депутатів не потребують голосування у залі – це рекомендації комітету, які має затвердити апарат Верховної Ради та підписати спікер. Водночас парламентські журналісти почали збирати підписи (80-99) із проханням не підтримувати такого роду ініціативи. І без цього з початку нинішнього року міжнародні організації в Україні зафіксували стрімке зниження свободи слова.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram