У Румунії звільнили головного борця з корупцією
Загрузка плеера...

Президент Румунії Клаус Іоганніс звільнив легендарного антикорупційного прокурора Лауру Ковесі. Як відомо, вона є однією з найбільш непримиренних борців із корупцією в державі. А неодноразові спроби влади позбутися її приводили до масових протестів.

Раніше очільник Румунії був категорично проти відставки Ковесі. Проте цього вимагала соціал-демократична партія, яка контролює уряд, і особисто міністр юстиції Тудорел Тоадер. Він звинувачував антикорупційного прокурора у зловживанні повноваженнями, зокрема використання незаконної прослушки.

Також на цьому наполягав лідер соціал-демократичної партії Лівіу Драгнеа – один із наймогутніших людей у країні, який після розслідування Лаури Ковесі був засуджений до 3,5 року в'язниці. До слова, наразі посадовець оспорює вирок.

Президент Румунії називав звинувачення вигаданими. Проте Конституційний суд став на сторону правлячої політичної сили й зобов'язав Іоганніса звільнити прокурора. Самі ж соціал-демократи почали обговорювати процедуру імпічменту гаранта, якщо він не підкориться рішенню.

Як відомо, антикорупціонерка має шалену підтримку серед населення. За час своєї роботи вона завела понад 1000 кримінальних справ на корупціонерів усіх рівнів, у тому числі й на брата президента, мера Бухареста Соріна Опреску і чинного прем'єр-міністра Віктора Понту.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram