Названо причину збройного свавілля в Україні
Загрузка плеера...

Довкола нелегальної зброї вже дуже давно точаться суперечки, а кількість випадків травмування та загибелі від умисного чи необережного поводження з нею зростає шаленими темпами. Відомо, що у Кримінальному кодексі України є стаття, яка передбачає відповідальність за будь-які дії зі зброєю, проте це не заважає зловмисникам скоювати злочини й часом виходити сухими із води.

Ми вирішили розібратися, у чому ж причина таких випадків і поспілкувалися з юридичним експертом Юрієм Білоусом.

Юрій Білоус, юрист:

"У першу чергу слід зазначити, що така відповідальність настає і повинна наставати тоді, коли у державі існує закон, який регулює обіг, визначає терміни, порядок функціонування державних органів щодо фіксації наявності у громадян зброї, щодо їх кількості, щодо кількості виданих дозволів та всього іншого. ... І однією з важливих і головних проблем в Україні є те, що такого закону про зброю чи з якоюсь іншою назвою, але такою ж суттю, немає".

А от причини такого свавілля випливають одна за іншою. Фахівець вважає підставою масового розповсюдження небезпечних предметів є збройний конфлікт на Донбасі, адже там ніхто не контролює скільки, коли і куди вивозиться снарядів, кулеметів та іншої зброї. Також Білоус наголосив, що криміногенна ситуація в Україні є досить складною, оскільки через корумпованість правоохоронних органів і служителів Феміди багато людей, що несуть загрозу суспільству, перебувають на волі. Відповідно, викрадаються авто, грабуються квартири, зникають і гинуть люди. Ба більше, саме зброя для потенційних в'язнів є одним із найприбутковіших бізнесів. У результаті, в людей виникає розуміння того, що ані держава, ані силовики, ані суд не зможуть їх захистити у разі порушення їх прав і свобод. Так, українці скуповують зброю з метою захистити себе, сім'ю і майно.

На жаль українській зовсім не до того, як народ живе і захищається, і вплинути на це, на жаль, ніхто не може.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram