Зима не почалась, а гроші на утеплення закінчились
Загрузка плеера...

Питання енергоефективності стало особливо актуальним для українців після різкого підняття тарифів, яке почалось ще у 2014 році і триває донині. З цього часу про енергоефективність говорили в уряді, підписували міжнародні меморандуми та домовлялись про кредити від зарубіжних партнерів. І весь цей час чиновники посилено рекламують програму "теплих кредитів", що передбачає відшкодування частини витрат на утеплення або переобладнання житла. Проте максимальна величина компенсації становить лише 40%.

Втім, нині у бюджеті бракує коштів на славнозвісні "теплі кредити". Державне агентство з питань енергоефективності та енергозбереження повідомило, що у державних банках закінчуються гроші. За прогнозами фахівців, фінансові установи вичерпають ліміт вже в серпні. Деякі ж не можуть видавати кошти уже зараз.

Зазначимо, найбільшим попитом програма користується серед об'єднань співвласників багатоквартирних будинків. Гроші на енергоефективність Україна вже отримувала від Німеччини, Євросоюзу, а також від Європейського банку розвитку та реконструкції. Раніше експерти підрахували, що через старі комунікації в будинках втрачають до 40% тепла. А за новими законами, мешканці мають платити не за ту енергію, яку вони спожили, а за ту, яку отримав будинок. Тобто, якби не старі труби і діряві стіни, платіжки могли б бути вдвічі меншими.

Джерело відео: YouTube Сервисный центр Spravno, Тепло- Мастер, Роман Ворона, Павел Скляр

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram