Трамп: НАТО існує за рахунок американців
Загрузка плеера...

Президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп черговий раз розкритикував союзників по НАТО за невеликі фінансові внески. За його словами, країни-члени організації недостатньо виділяють коштів зі своїх національних бюджетів на діяльність Альянсу. Про це на своїй сторінці у соціальній мережі Twitter написав глава Білого дому. Він стверджує, що CША витрачають грошей на безпеку держав-учасників Північноатлантичного договору, значно більше, ніж будь-яка інша країна.

Трамп зазначив, що Штати виділяють на НАТО 4% від свого ВВП, а наприклад, Німеччина лише 1% . Тобто за деякими підрахунками США виплачують до 90% внесків в організацію, тоді як окремі країни не спроможні і сплатити 2% фінансових зобов'язань.

До того ж, за словами американського лідера, Європейський Союз має профіцит у розмірі 151 мільйону доларів у відносинах зі Сполученими Штатами. В той же час європейці ввели "великі торгівельні бар'єри" для американської продукції. Таким відносинам Дональд Трамп рішуче сказав "Ні", принаймні поки що у соцмережі.

Варто зазначити, що різка критика від очільника Білого дому на адресу союзників пролунала саме напередодні саміту НАТО в Брюсселі. Тож на самому заході можна очкувати вже на офіційні позиції країн-членів Північноатлантичного альянсу, вважають експерти.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram