Сотні мільйонів гривень знайшли на стихійному звалищі
Загрузка плеера...
  • Источник: Фото: Інформатор

У місті Дніпрі знайшли декілька мішків з подрібненими гривневими купюрами. Пакети з банкнотами різного номіналу лежали на стихійному сміттєзвалищі у лісосмузі Криворізького шосе. За попередньою інформацією, подрібнених грошей було сотні мільйонів гривень. Знайдені мішки мали ярлики з печатками Національного банку України.

НБУ застосовує подрібнення до вилучених з обігу купюр та дуже зношених. Весь процес автоматизований і відбувається у регіональних підрозділах фінансової установи та Центральному сховищі. Банкноти ріжуть на дуже дрібні частини, щоб утворилася маса. Відновити такі купюри неможливо. Далі ця маса у мішках передається підприємству, з яким укладений договір на утилізацію. Знищувати такі відходи потрібно лише спеціальним способом, бо вони токсичні.

Яким же чином ці подрібнені гривні опинилися в лісі на стихійному звалищі поки невідомо. Національний банк уже почав розслідування цього факту. Ситуація склалася доволі неоднозначна, адже фактично майно НБУ було викинуте на смітник, та ще й таке, що становить небезпеку здоров'ю людей. Слідчі від коментарів наразі відмовляються.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram