Рада не домовилась по голосуванню за ЦВК
Загрузка плеера...

У парламенті розпочався останній перед канікулами пленарний тиждень. Питання про оновлення складу ЦВК до порядку денного не внесене. Нагадаємо, минулого тижня у парламенті провалили рейтингове голосування і не стали розглядати це питання. У відповідь фракція БПП відмовилася брати участь у голосуваннях. За вихідні, схоже, у коаліції не домовилися.

Артур Герасимов, голова фракції "БПП":

"Фракція "БПП" вкотре наполягає, щоб одним із перших питань порядку денного на цьому тижні було оновлення складу ЦВК. Це не просто питання, на якому наполягає наша фракція. Це обов’язок українського парламенту, а також кожної політичної сили, яка внесла свої пропозиції президенту України".

"Народний фронт", який під час рейтингового голосування дав лише 10 голосів, заспівав дуетом з "Опоблоком". І хоче від Президента внести нове подання на призначення членів ЦВК – із відповідністю кількості кандидатів кількості вакансій та представництвом усіх фракцій.

Максим Бурбак, голова фракції "Народний фронт":

"Народний фронт" підтримує вимогу про представництво всіх фракцій і груп у ЦВК. Це відповідає принципам ПАРЄ. І це необхідно зробити, щоб уникнути пропагандистських маніпуляцій. Особливо в іноземних ЗМІ. Щоб потім із телеефірів ніхто не говорив, що вибори нелегітимні, недемократичні, бо проведені ЦВК, яка обрана в недемократичний спосіб. Так, діюче законодавство не передбачає такого квотного представництва. Але й не забороняє його".

Представники опозиції під час погоджувальної ради заявили, що на Банковій планують розпустити парламент, а перед цим завести до ЦВК якнайбільше представників БПП і лояльних до влади людей.

Олег Ляшко, голова фракції "РПЛ":

"Намагання Порошенка мати більшість у ЦВК пояснюється одним – спроба фальсифікувати вибори. Ми наполягаємо на тому, щоб парламент цього тижня розглянув нове подання від Президента і призначив новий склад" 

Нагадаємо, у Центрвиборчкомі спливли повноваження тринадцяти з п’ятнадцяти членів. 5 лютого президент вніс подання на призначення нових, у списку фігурує 14-ть прізвищ.

Андрій Парубій, голова Верховної Ради України:

"Зараз я збираю пропозиції від різних фракцій із приводу того, як вийти з даної ситуації. Одна з пропозицій, яка звучала, стосується того, щоб в законі про Центральну виборчу комісію змінити кількісний склад виборчої комісії і таким чином ми зможемо розглядати в залі усі пропозиції, які подані фракціями, які подані Президентом України в парламент без дилеми 14 і 13. А, фактично, голосуючи за ту ж кількість кандидатів в ЦВК, яка може бути передбачена законом. Тобто, збільшення членів ЦВК і, відповідно, з’являється квота для 14 кандидатів. Тобто, для усіх тих кандидатів, які були подані президентом у Верховну Раду".

Зазначимо, що усі 14-ть кандидатів успішно пройшли спецперевірку іще у квітні. З того часу у парламенті не можуть домовитися та вийти на голосування у сесійній залі.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram