Верхівка України готова засвоїти європейський транш
Загрузка плеера...

Євросоюз остаточно готовий передати Україні мільярд євро макрофінансової допомоги. Відповідне рішення Брюсселя набуло чинності, про що повідомили в офіційному журналі Євросоюзу.

Тепер справа за Україною. Уряд повинен підписати меморандум з Єврокомісією, а потім ратифікувати документ повинна Верховна Рада.

Перерахуванням грошей займатиметься Єврокоміся. Вона ж разом зі службою зовнішніх дій має визначати, наскільки відповідально Україна дотримується умов надання грошей. Справа в тому, що Брюссель, як і раніше, хоче побачити активізацію боротьби з корупцією. ЄС вимагає, аби українські політики посилили структуру антикорупційних органів.

Прикметно, що Євросоюз зажадав, аби були виконані умови іншого кредитора України – Міжнародного валютного фонду. Це, зокрема, перегляд вартості газу, а також створення відкритого ринку землі та проведення приватизації держпідприємств. Після кожного перерахування грошей у Брюсселі збираються оприлюднювати звіт про те, що було виконано Україною.

Українські політики вже пораділи виділенню транша, але ще не розповіли, куди саме витратять мільярд. Та й звітувати так ретельно, як європейці, наші можновладці не звикли. Тож можна припустити, що фінансова підтримка антикорупціонерів буде не такою масштабною, як сподіваються у Брюсселі. Та й зараз у політиків є більш нагальні інтереси, ніж очищення владної вертикалі. Це – президентські і парламентські вибори 2019 року. У період виборів і після них (до 2021 року) Україна повинна повернути міжнародним партнерам близько 27 млрд дол.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram