Непростий життєвий шлях Левка Лук'яненка
Загрузка плеера...

Україна прощається зі своїм героєм. Дисидент та один з авторів акта "Про Незалежність України" Левко Лук’яненко трохи більше місяця не дожив до 90-річного ювілею. Відомий політик помер 7 липня після тривалої хвороби.

Про це на Facebook-сторінці повідомив колишній нардеп та письменник Володимир Яворівський.

"Ми не врятували Левка! Він покинув нас", – зауважив літератор.

Життя Левка Лук'яненка не можна назвати безхмарним. Він народився 24 серпня 1928 року в селі Хрипівка Чернігівської області. Через підпільну антирадянську діяльність у травні 1961 року Львівський обласний суд засудив його до розстрілу, проте через 72 доби Верховний Суд замінив розстріл 15-ма роками позбавлення волі. Кару Левко Лук'яненко відбував у Мордовії. Після звільнення в 1976 році він увійшов до складу групи засновників Української гельсінської групи. У 1977 його знову засудили до 10 років ув'язнення та п'яти років заслання. На свободу політик вийшов лише в 1988 році.

Вже за часів Незалежності Левко Лук’яненко отримав звання Героя України та був народним депутатом чотирьох скликань Верховної Ради. Крім того, він був першим надзвичайним і повноважним послом України в Канаді, а також очолював комісію з питань помилувань при президентові Вікторові Ющенку. Був Лук’яненко і автором "Акту проголошення незалежності України" та лауреатом Національної премії імені Тараса Шевченка 2016 року.

 

 

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram