Для депутатів придумають цифрову нагайку
Загрузка плеера...

Народні депутати України – народ не надто працьовитий, проте заможний. І, хоча обранці часто з'являються на екранах телевізійних шоу, на свою роботу вони ходять не так старанно. Така ситуація, вочевидь, остогидла і очільнику Верховної Ради, і зарубіжним партнерам. Тож у парламенті вирішили запровадити систему посиленого контролю за голосуванням депутатів.

Андрій Парубій підписав розпорядження про запуск стратегії електронного парламентаризму. Програма передбачає впровадження цифрового документообігу між Радою, Кабміном та Адміністрацією Президента. Але центральним елементом оновлення є впровадження електронної ID-карти для народних депутатів. Завдяки новим карткам політики сподіваються відстежувати участь депутатів у голосуваннях. Крім того, картки будуть виконувати функції перепусток для участі у пленарних засіданнях та засіданнях комітетів.

До реформування українського парламенту закликали у Брюсселі. Нову систему обіцяють випробувати вже через рік. Повноцінний запуск заплановано на осінь 2019.

Тим часом нині для голосування депутати також використовують картки. За ними електронна система реєстрації підраховує кількість обранців, які беруть участь у пленарних засіданнях. Втім, результати обліку у системі "Рада" часто відрізняються від реальної кількості обранців, які присутні в залі. Справа в тому, що добросерді і чуйні парламентарії радо допомагають своїм колегам, які з тих чи інших причин не прийшли на засідання. Нардепи можуть і зареєструвати картку товариша, і натиснути за нього кнопку під час голосування.

До слова, активісти нарахували більше трьохсот випадків кнопкодавства. А це – порушення Конституції, яка вимагає, аби голосування у парламенті здійснювалось народними депутатами особисто.

Тим часом Комітет виборців України повідомив, що дві третини депутатів минулого місяця пропустили хоча б одне засідання. Деякі не відвідали жодного. Кожен десятий обранець проігнорував більше 90% голосувань. Найбільшими лінюхами виявились депутати з "Опозиційного блоку" та з групи "Відродження".

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram