Китай звинуватив США у торговельній війні
Загрузка плеера...

Китай звинуватив Сполучені Штати Америки в розв’язанні найбільшої в історії торговельної війни. У КНР вважають, що дії Вашингтона перешкоджають відновленню світової економіки та викликають потрясіння на глобальному ринку. Про це йдеться у повідомленні Міністерства комерції держави.

Не довго чекаючи, влада Китаю ввела мита у відповідь. Розмір зобов’язань аналогічний американським - 25%. Вони торкнуться товарів зі США на загальну суму 34 млрд доларів.

Окрім того, у КНР обіцяють поскаржитися на Штати до Світової організації торгівлі, щоб спільно з іншими країнами відстоювати фритредерство.

Раніше США обклали зборами окремі товари з Китаю на загальну суму 50 млрд доларів. У Білому домі пояснили таке рішення тим, що, мовляв, Китай застосовує "нечесні методи торгівлі", викрадає американські інтелектуальну власність та технології.

До слова, ці мита діють не тільки для китайських, а й для товарів із Євросоюзу, Канади та Мексики.

Водночас світові економісти вважають, що про торговельну війну говорити зарано. Вони схиляються до поняття "торговельна суперечка", що може проходити в кілька етапів. І лише після багаторазової ескалації протистояння, коли запроваджуватимуться дедалі нові й ще більш жорсткі мита, можна буде, на їхню думку, говорити про торговельну війну.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram