Брак сірчаної кислоти вплине на гривню
Загрузка плеера...

Введення квот на імпорт сірчаної кислоти негативно вплине на всю економіку України. Про це заявила голова Державної регуляторної служби Ксенія Ляпіна. Вона стверджує, що обмеження ввозу хімікатів у першу чергу вдарить по металургійним комбінатам. Мовляв, виробників не дуже то й турбує ціна на сірку,бо її розмір у собівартості кінцевого продукту незначний. Однак, якщо кислота стане дефіцитом, то є ризик що перерветься технологічний цикл на підприємствах. Відтак, готового товару не буде, а значить припиняться експортні поставки. А це своєю чергою вплине на валютний баланс та стабільність гривні.

За словами Ляпіної, здавалося б невеличке рішення, мета якого налагодити цінову політику між виробниками і споживачами сірчаної кислоти, може негативно позначитися на економічному становищі цілої країни.

Нагадаємо, що 2 липня міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі встановила квоти на імпорт в Україну сірчаної кислоти. Таке рішення прийняли після проведення розслідування, яке встановило що ціна на ввезену хімічну речовину занижена іноземними імпортерами. А відтак, національні виробники несуть збитки. До речі, ці антидемпінгові заходи ініціювали державне підприємство "Східний гірничо-збагачувальний комбінат" і підприємство "Сумихімпром". У той же час, керівники великих коксохімічних та металургійних підприємств заявили, що введення квот на імпорт сірчаної кислоти безпідставне. І такі дії кабміну знищують вітчизняну економіку та переслідують чиїсь лобістські цілі.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram