Українські політики засвоюють нові словечка
Загрузка плеера...
  • Источник: фото: 112.ua

Мода та тренди – це не лише царина шоу-бізнесу, але й політики. Адже, окрім красивої обгортки, себто вбрання та аксесуарів, треба ще щось розумне говорити. Тож представники українського політикуму вирішили не відставати від загальносвітових інформаційних тенденцій і почали все частіше публічно вживати модні слова, на кшталт "блокчейн", "хештег", "лайк" або "фейк". Експерти кажуть, що таким чином вітчизняні політики хочуть підняти рейтинги і перетягнути на свій бік нових виборців, себто, сучасну молодь. Старі заїжджені гасла та лозунги вже не діють так ефективно. Відтак, піарники радять своїм патронам вживати новомодні вислови, якими здебільшого спілкується молоде покоління. І українська "політична еліта" дослухалася. Але це не завжди виходить доречно.

Наприклад, команда іміджмейкерів президента Петра Порошенка, відверто "дала маху" вигадавши акцію із залученням підписників на сторінку Facebook гаранта. Під картинками треба було "Тиснути ворога лайком", а також ставити "лайк" за НАТО, Крим та боротьбу з корупцією. Дивовижно, як ще піарники не здогадалися таким фейсбучним методом виграти війну на сході або виплачувати зарплати та пенсії. Наприклад, "Хочеш пенсію? Став лайк".

А ще глава держави вживає двозначні модні слова. Приміром він каже: "Громадськість має стати "watchdogs", щоб не допустити приходу суддів, які дискредитують судову систему". До слова "Watchdogs", – це відома рольова комп'ютерна гра, де головний герой хакер, який використовує інтелект та кулаки для боротьби зі злом під час інформаційної війни . На що натякає Петро Олексійович вживаючи таке поняття? Хоче сподобатися любителям комп'ютерних ігор, чи може філологам? Хто зна.

Натомість двічі прем'єрка Юлія Тимошенко точно не знає про що говорить. Під час презентації своєї нової програми, політик не розбірливо вимовила назву операційної системи Лінукс. І повідомила, що її треба запроваджувати у нас в державній службі. При цьому Лінукс існує вже більше 27 років і чомусь тільки зараз лідерка "Батьківщини" про неї згадала. Крім того вона переконує, що треба впроваджувати технологію блокчейн. Таких слів раніше від Тимошенко ніхто не чув, тож явно це їй порекомендували піар менеджери.

А ось кому піарників не треба, так це генеральному прокурору Юрію Луценку. Він і сам ходячий піар, тільки те й робить що говорить. Тому висловлювання щодо допиту Саакашвілі по "скайпу" видається цілком нормальним. Скоро генпрокурор відкриватиме кримінальні справи та саджатиме за грати виключно по "скайпу". Адже досвід віртуальних справ та ув'язнень у нього вже є.

Не відстає від "бувалих" політиканів і доволі новий – нинішній Прем'єр-міністр Володимир Гройсман. Він, щоб бути модним, оперував поняттям хештег під час акції з порятунку Сенцова. Тай взагалі глава уряду дуже полюбляє спілкування з молоддю. Пенсіонери та бюджетники його не дуже люблять, тому й доводиться шукати електорат серед підростаючого покоління.

А от Олег Ляшко багато модних слів не знає. Найбільш уживані ним слова це корова, вила і нове – труси. В його словниковому запасі сучасних виразів є хіба що "інтернет". Тому почути від нього таке поняття як "фейк" досить дивно. Це він так висловився щодо того, що йому давав гроші скандальновідомий Онищенко.

Термін "фейк" полюбляє вжити і головний поліцейський України Арсен Аваков. Так він написав у Twitter стосовно неправдивої інформації про діяльність Арсенія Яценюка. Ну а що, тезку треба ж підтримати. Головне, щоб поняття "фейків" не асоціювалося з роботою міністра внутрішніх справ. Бо тоді це буде катастрофа.

Перевершив усіх політиків із вживання модних слів один із лідерів партії Саакашвілі "Руху нових сил" нардеп Юрій Дерев'янко. Він одразу повідомив, що треба будувати інформаційну державу з неоекономікою і ніяк інакше. А громадяни просто зобов'язані мислити категоріями Big Data, "блокчейн", роботехніки та смарт-контактів. А якщо ні, то мабуть таких позбавлятимуть громадянства .

Уляна Супрун же навпаки проти усіх цих інформаційних пристроїв, особливо, коли поганий настрій. Каже здоров'я дуже псують всі ці ноутбуки, айфони, айпади та інші гаджети. Мовляв, люди стають тривожними. Тому ними ліпше не користуватися – це один з її лайфхаків. Ну, тобто, порад.

Така тенденція вживання модних слів в черговий раз пояснює, що в боротьбі за виборцем та рейтингами, політики готові говорити все що завгодно. Навіть, якщо вони й не знають що це означає. Бо говорять то вони по-сучасному, тільки роблять все по-старому.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram