Валютний прогноз: що чекає українців?
Загрузка плеера...

Уже давно в Україні говорять про те, що гривня може суттєво знецінитись і всього лише за один долар українцям доведеться віддавати 40, а то і більше гривень. Таке різке падіння національної валюти на тлі іноземних банкнот може призвести не лише до здорожчання продуктів харчування, продовольчих товарів, ринку нерухомості, а й до руйнування бізнесу та економіки.

З приводу усіх можливих ризиків та наслідків можливого підвищення курсу долара проти гривні телеканал News Network поспілкувався з економістом Борисом Кушніруком, який розставив усі крапки над "і".

Борис Кушнірук, економічний експерт:

"Прогноз курсу долара, він завжди строкатий. Чому? Тому що, якщо брати такі ситуації на сьогоднішній день, то підтвердження такого знецінення гривні немає. Якщо ми беремо ситуацію на сьогодні. Що може спровокувати знецінення гривні? В першу чергу, дестабілізація і, наприклад, зовнішня агресія. Уявіть собі зовнішню агресію: це викликає паніку, відповідно всі починають скуповувати іноземну валюту: долар стрибає, гривня падає. Це перший варіант. Другий варіант пов'язаний з тим, що Україна не отримає кредит МВФ і наступного року перемагають популісти на виборах. Зрозуміло, що це викличе паніку в бізнесу і у населення. У результаті, знову ж таки, є суттєві ризики, що гривня знеціниться. При чому я не кажу, до якого рівня. З точки зору купівельної спроможності, гривня недооцінена. Тобто, вона може бути міцнішою. Але, при цьому, в Україні зберігається негативний торгівельний баланс, який вказує, що внаслідок такої сировинної структури в економіці, де мало створюємо доданих власностей і збільшуємо куповану продукцію в межах країни, ми, щойно у нас зростають доходи населення, автоматично впливаємо на зростання імпорту. І, відповідно, погіршення торгівельного балансу, що закладає підвалини для подальшого знецінення гривні. Тому, безперечно, за певних умов може бути й більше 40 гривень за долар. Все залежить від ситуації. Але на сьогоднішній день, якщо брати ситуацію на цей рік, я не думаю, що гривня вийде за  коридор між 29 та 30 гривнями за долар на кінець року. це, як правило, період наприкінці року, коли завжди відбувається зміцнення гривні, а потім вже з лютого почнеться зміцнення. Хоча, знову ж таки, у нас тоді будуть вибори, тому там будуть фактори можливих негативних очікувань, які можуть пророкувати, що гривня не почне зміцнюватись, як у нас це відбувається, починаючи з лютого місяця".

Відтак, нам не варто перейматися скачками курсу долара, принаймні до кінця цього року. Інша справа – як покажуть себе вітчизняні політики напередодні президентських виборів, адже кожен із них намагатиметься привернути увагу та заробити прихильність своїх виборців. Посадовці намагатимуться всіляко задобрити українців, тому нам залишається сподіватися лише на краще.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram