Ніч на Купала: традиції і таємниці
Загрузка плеера...

Традиційно із 6 на 7 липня на теренах усієї України люди святкують язичницьке свято Івана Купала. Раніше це свято відзначали 21 липня у день літнього сонцестояння та найвищого розквіту природи, проте, з приходом християнства та переходу до григоріанського календаря, Купала поєднали із днем народження Іоанна Хрестителя, у результаті чого свято перейшло до початку місяця.

Саме це свято є чи не єдиним із язичницьких, яке предки привчили нас відзначати і в кожному куточку нашої держави є безліч купальських пісень.

З давніх-давен Івана Купала має своє таїнство і божество. Колись у ніч проти 7 липня була єдиною, коли молодь могла вільно бешкетувати, загравати один до одного, цілуватися, обійматися й кохатися. Але і з цим було не все так просто. Хлопець, який фліртував із тією чи іншою дівчиною обов'язково мусив з нею одружитися. А пішов такий звичай від старовинної легенди, у якій йдеться про весілля Купала-вогню й Марени-води.

Але існують й інші традиції, які нікого не зобов'язують пов'язувати з кимось своє життя. Зокрема, в купальську ніч заведено стрибати через вогнище. Наші пращури казали, що вогонь допоможе вилікувати хвороби, зняти пристріт, а також зробить стрибуна щасливішим та наверне до нього успіх.

Також у цю таємничу ніч заведено купатись у водоймах. Колись вважалося, що після купання жінка стає привабливішою, а чоловік – сильнішим та витривалішим. Вірувалося, що саме у ніч на 7 липня з води тікала уся нечисть. Проте зараз чомусь усіх лякають протилежним і забороняються наближатися до водойм, мовляв, русалки залоскочуть і з собою заберуть.

А от збирати квіти надвечір 6-го могли тільки дівчата. Вони плели з них віночки, намовляли на захист від нечистих сил і злих духів. Деякі сушили для лікування або привертання удачі. Плели дівчатка віночди і для того, аби пустити на воду й поворожити на судженого.

Але найцікавішим і досі залишається традиція шукати цвіт папороті. Попри ствердження науковців, що ця рослина не цвіте, предки наполягали на протилежному. Тоді загадковий цвіт шукали всі, та так ніхто і не знайшов. Саме в цю легенду вірили багато людей і тому написано багато книг про Купала.

У вечір проти Івана Купала люди поєднувалися з природою, дякували їй та отримували від неї сили.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram