500 доларів не затримають українців на Батьківщині
Загрузка плеера...

Українцям має вистачити у середньому 500 доларів на місяць для того, щоб спокійно проживати у власній державі і не шукати кращої долі за кордоном. Так порахував міністр соціальної політики Андрій Рева.

За його словами, в середньому 15 тисяч гривень на місяць – це саме той дохід, який необхідний для наших співвітчизників щоб зупинити масову трудову міграцію.

Однак, економічний експерт Андрій Новак у коментарі телеканалу News Network заявив, що така зарплата ні в якому разі не переконає українців залишитися працювати у власній державі.

Андрій Новак, економіст:

"Для того, щоб зупинити масову трудову міграцію, рівень доходів українців повинен не набагато відрізнятися від рівня доходів із сусідніми із нами країнами. (виріжте кашель) Якщо різниця в два-три рази, як це є сьогодні, тоді більшість українців приймають рішення на користь трудової міграції. Якщо б різниця була невелика – 100-200 дол., тоді б зникав сенс у тому, щоб людині ризикувати, кидати тут усе і їхати за-кордон, починаючи життя з нуля".

На переконання економіста, сьогодні, порівняно з географічними сусідами на заході та навіть із Росією, доходи українців у два-три рази менші. Тому в такій ситуації потоки масової міграції будуть носити масовий характер.

Проте сам міністр соцполітики зазначив, що не все так погано, і ситуацію можна виправити. Але треба сумлінно працювати над реформами, покращенням інфраструктури, підвищенням соцстандартів, мінімальної зарплати тощо. Бо ж люди їдуть із країни не тільки за грошима, вони шукають кращого життя. Але скільки років ми вже намагаємося безрезультатно змінити ситуацію, навіть мільярдні кредити не допомагають. Чи може чиновники просто не над тим працюють?

Новак упевнений, що справа не у мінімальній, а у реальні зарплаті українців. Тому що ріст доходів іде слідом за реальним економічним ростом, який, за підсумками нового року, склав 2,5%. За словами економіста, при такій низькій економічній базі неможливо забезпечити адекватний ріст доходів українців.

Андрій Новак, економіст:

"Треба побудувати економічний розвиток, щоб темпи росту у нас були хоча б 6-7%. Тоді поступово будуть рости і доходи, у тому числі й зарплати. Тоді поступово буде зменшуватися потік трудової міграції. При сьогоднішній владі, при сьогоднішньому уряді, керівництві НБУ зараз кардинально змінити нічого неможливо". 

Тому, як би не розпиналися чиновники, проблема масової міграції українських заробітчан автоматично зависає у повітрі. Зрештою, для багатьох можновладців у цьому процесі є дуже серйозний позитив – українці з-за кордону вливають в економіку нашої держави стільки грошей, скільки не дає жоден інвестор.

Джерело відео: YouTube, фото – Facebook

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram