Голосування за ЦВК підтвердило відсутність коаліції
Загрузка плеера...

Коаліційні фракції дали лише 127 голосів під час рейтингового голосування про розгляд питання про оновлення ЦВК.

Ольга Айвазовська, експерт з виборчих процесів:

"По факту – було продемонстровано те, що немає де-факто коаліції політичної. Частина опозиційних сил має теж контраверсійні позиції. І немає спроможності у політичних гравців домовитися про кінцевий варіант, 13 кандидатів, сценарій позитивний – це внесення всіх одним пакетом. Тому що нема довіри між політичними гравцями. Відповідно, частина може бути проголосована, частина ні. Фракції і партії це не влаштовує".

З "Народного фронту" проголосували лише 10 народних депутатів. "БПП" у відповідь відмовилась брати участь у будь-яких голосуваннях до моменту розгляду оновлення Центрвиборчкому.

Олексій Гончаренко, заступник голови фракції "БПП":

"У нас багато разів вже з нашими колегами ми не знаходили спільної мови. Але в більшості випадків ми потім завжди її знаходимо. Це політичне життя, але зараз для нас це принципове питання. Ми пообіцяли людям оновити склад ЦВК. Це не нам потрібно. Я, наприклад, особисто ходжу по ефірах і мені весь час маю виправдовуватися, чому у нас до цих пір старий склад ЦВК, чому Охендовський голова ЦВК  і я вже від цього втомився".

Нагадаємо, що Центральна виборча комісія мала бути оновлена іще чотири роки тому – на сьогодні легітимними є лише 2 з 15-ти членів. Подання на нових кандидатів знаходиться у парламенті з 5-го лютого, але знайти консенсус та вийти на голосування депутати не можуть.

Вадим Рабінович, народний депутат України:

"Голосовать за отставку старого ЦВК обязаны хотя бы потому, что он незаконный! Отставка ЦВК – это просто обязанность парламента, без этого он… Еще хуже будет!  Я буду голосовать за новых членов ЦВК. Не потому что они хорошие или плохие, а потому что нам нужно обновление этого скомпрометировавшего себя органа. Вызывать опять огонь весь на тех, кто уже дважды, трижды объявляли президентами то Януковича то еще кого-то, это просто смешно".

При цьому, до більшості поданих на посади членів ЦВК кандидатів, у парламенті претензій не мають –питання гальмується суто з політичних причин.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram