ВВП України росте разом з інфляцією
Загрузка плеера...

За рік українська економіка трохи набрала обертів. Принаймні, фахівці із Світового банку зафіксували зростання обсягів фінансової діяльності. У щорічному звіті міжнародної організації зазначено, що реальний валовий внутрішній продукт країни збільшився на 2,5%. Це трохи більше, ніж у 2016, коли ВВП становив 2,3%.

Тим часом номінальний ВВП зростає набагато швидше. Минулого року цей показник становив близько 20%. Щоправда, основна причина такого зростання – найвищий серед сусідів рівень інфляції у 22%.

Після спаду 2014-2015 років будь-яке зростання обсягів економіки вже є хорошою новиною. Проте до лідерів рейтингу за темпами росту ВВП Україні поки що далеко. Нашими сусідами в рейтингу є Перу і Маршаллові острови. Зазначимо, йдеться не про обсяг валового продукту, а про темпи його збільшення. Афганістан трохи випередив Україну, а от деякі країни Європи відстали.

Якщо ж перерахувати частку ВВП на кожного громадянина, то у 2017 році ця сума становила 2640 доларів. Це один з найменших показників у Європі. За підрахунками ООН, більше половини населення України живе за межею бідності.

Тим часом урядовці обіцяють, що економіка зміцнюватиметься й надалі. Нещодавно Гройсман заявив, що за перші три місяці цього року ВВП вже виріс до 3%, а далі ще більше збільшуватиметься.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram