Експерименти МОН створили хаос
Загрузка плеера...

В Україні, що не з'явиться новий закон, то додається ще більше проблем. Так сталося із законом "Про освіту", через який школи просто переповнені першачками. Усе тому, що нововведення до освітнього процесу передбачає навчання за місцем прописки.

Останній найгучніший приклад перипетій з переповненими класами стався у Слов'янській школі Дарницького району столиці. Там до першого класу просяться 343 дітей, із яких 276 повинні прийняти першочергово.

Так, виходить, що у навчальному закладі має бути місце для 9 перших класів, але приміщення не пристосоване до розширення. Єдиним варіантом залишається створення філій, з якими також не все так просто. Експерти стверджують, що ніхто цим не займатиметься, адже справа невигідна. "Є таке поняття, як "пайова участь", і будь-який забудовник певну суму грошей перераховує місту. Потім районна і міська влада вирішують, що потрібно, і кошти йдуть або на інженерні комунікації, або на соціальні потреби. За нормами закону, ніхто не може змусити забудовника будувати школу. Але парадокс у тому, що забудовники будують школи, аби продати квартири. Але ці школи місто не приймає, оскільки виникають труднощі з прийняттям її на баланс – немає грошей на комуналку, зарплати вчителям, і взагалі складно підібрати педагогічний колектив". А от якщо забудовник не будуватиме школу в тому чи іншому місці, то пайова участь надійде до влади у вигляді чималої суми. Ці гроші, які можна було б спрямувати на потреби міста, з легкістю можуть осісти у кишенях чиновників.

Крім того, існує ще проблема зі щільністю забудови міст, через яку почасту маленька філія стає цілою фантастикою. Якщо ж будівництво нових або додаткових приміщень така проблема, то маленьким українцям доведеться вчитися навіть не у дві, а в три зміни. Якщо керівництво Міністерства освіти вирішило таким чином підготувати школярів до ще якихось змін, то це явно невдала спроба.

Варто зауважити, що батьки першокласників вже говорять про колективні позови до суду, адже наразі порушуються їхні конституційні права.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram