Шахтарям заборгували вже більше мільярда гривень
Загрузка плеера...

Волинські гірники три дні не піднімалися на поверхню з шахти, протестуючи проти невиплати заробітної плати. Страйкарі вимагали погасити перед ними тримісячний борг, який сягає 11 мільйонів гривень. 39 чоловіків більше не бажали миритися зі свавіллям влади і в такий спосіб висловили протест. Однак акція не минулася без наслідків. В одного з гірників виникли серйозні проблеми зі здоров'ям і навіть довелося викликати "швидку".

Працівники нововолинських шахт попри те, що вже піднялися на землю, не збираються дарувати свої "кровні" владі. Гірники планують вийти на загальнодержавний мітинг під стіни Верховної Ради України. Вимагати страйкарі будуть ухвалення законопроекту, в якому планується збільшити фінансування вугільної галузі на 2,8 мільярди гривень. Мінфін уже пообіцяв, що на часткове погашення нинішньої заборгованості виділить 220 мільйонів гривень. Загальна ж сума боргу перед представниками цієї професії уже сягає більше одного мільярда гривень.

Ситуація з невиплатою заробітної плати повторюється з року в рік. Однак належних висновків уряд робити не хоче. Наприклад, міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик за два з половиною роки жодного разу не відвідав волинські шахти. Хоча гірники там періодично страйкують. Така системна політика "горе-міністра" буквально знищує вугільну галузь. А прем'єр Володимир Гройсман чомусь цього вперто не бачить. І це при тому, що уряд постійно заявляє про енергетичну незалежність нашої держави. Однак, закриваючи шахти й не фінансуючи галузь на українській території, навряд чи можна говорити що урядовці дбають про національні інтереси.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram