Рада посилює відповідальність для нетверезих за кермом
Загрузка плеера...

У Верховній Раді взялися посилювати покарання для нетверезих водіїв. За смертельні ДТП, скоєні у стані алкогольного сп’яніння ініціатори відповідного законопроекту пропонують ув’язнювати на строк до 10 років із позбавленням права керувати транспортним засобом.

Олег Ляшко, голова фракції "РПЛ":

"Коли тебе вбивають тільки тому, що він п’яний сів за кермо, я б взагалі пропонував би за це на місці лінчувати (доречи, багато людей так і намагаються робити). Затримали у Києві помічника судді Верховного суду. П’яний за кермом. Олег Ляшок! Паразит, таке прізвище позорить! 2,8 проміле – це скільки водки треба бахнуть! Я дякую поліції, що затримали, бо якби не затримали, точно вбив би когось. Так от я хочу, щоб такі алкаші сиділи у тюрмі, а не становили загрозу ні для кого з українців".

Незважаючи на те, що законопроект було винесено на розгляд у середу, коли явка депутатів традиційно невисока, його у першому читанні підтримали 240 народних депутатів.

Леонід Ємець, народний депутат ("Народний фронт"):

"За цим законопроектом стоять реальні життя людей, які ми маємо врятувати і зможемо зберегти зараз голосуванням! Прошу всіх, хто є сьогодні в залі, віддати голоси за. А ті, хто сьогодні в залі відсутній, я повідомляю, що це є ганьба. І ви будете відповідати за життя, які будуть втрачені до того моменту, поки ми не проголосуємо за цей законопроект".

До другого читання народні депутати пропонують застосовувати до нетверезих водіїв, які скоїли ДТП з тяжкими наслідками? не лише кримінальну, а і медичну відповідальність.

Олег Мусій, народний депутат (позафракційний):

"Від довідок від нарколога та психіатра реальних у реєстрі, які мають надати під час надходження медогляду кожен водій регулярно, до примусового лікування, якщо водій був спійманим п’яним за кермом, як це відбувається у багатьох країнах західних. Обов’язкове примусове лікування і курси реабілітації для того, щоб людина психологічно стала на путь істини".

Зараз Кримінальний кодекс України визначає, що стан алкогольного сп’яніння під час скоєння злочину є обтяжувальною обставиною. Водночас практика засвідчує, що резонансні справи щодо ДТП із смертельними наслідками у судах слухаються роками. Частина депутатів вважає, що посилення відповідальності навряд чи вплине на ситуацію. Поки в Україні не наведуть лад у судовій системі.

Олена Сотник, народний депутат ("Самопоміч"):

"Чому я вважаю, що це популістична історія, яка не виправить ситуацію. Бо люди, які вчиняють такі злочини, як правило це не прості люди, які сідають за кермо простої автівки. Це люди, які, як правило, мають гроші або мають вплив. Які мають дорогі автівки, вчиняють ДТП, вбивають людей, а потім виходять фактично сухими з води. Проблема в тому, що у нас немає невідворотності покарання, немає вироків, а не в тому, що у нас маленькі санкції за ці злочини. Якби оці мажори, які вчиняють такі злочини, сідали реально в тюрму і сиділи по десять років, я впевнена, всім іншим би думалося по десять разів, перш, ніж сідати п’яним за кермо".

За словами ініціаторів законопроекту, минулого року через п’яних водіїв в Україні сталося майже шість тисяч аварій. Нагадаємо, що Україна входить до ТОП-10 країн за рівнем смертності у ДТП. Щодня в країні відбувається близько 554-х аварій, а показники смертності у 4 рази вищі, ніж у європейських країнах.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram