Зарубіжні реалії недосяжні українцям
Загрузка плеера...

У Малайзії силовики взяли під варту екс-прем'єра Наджіба Разака, якого підозрюють у нецільовому використанні 4,5 мільярдів доларів із заснованого ним державного фонду.

За інформацією правоохоронців, під час обшуків у помешканні Разака копи виявили понад 70 мішків з готівкою і велику кількість коштовностей.

Слідчі встановили, що з 2009 до 2018 року, коли Разак перебував на посаді прем'єр-міністра, він закупив собі низку творів мистецтва, яхт і фінансував голлівудські кінострічки. Поліція припускає, що робилося це все державним коштом.

У разі підтвердження інформації, екс-посадовцю загрожує чималий строк.

Шкода, але в українських реаліях уявити такого рівня розслідування щодо наших високопосадовців просто неможливо. Адже, як підтверджує практика, щось схоже відбувалося виключно після зміни правлячої верхівки. Новообрана влада відразу ж починала пресувати попередників. Так було після перемоги Ющенка, після приходу до влади Януковича, а потім після отримання булави Порошенком. Проте всі потуги вітчизняних правоохоронців виглядають доволі недолуго, справи розвалюються і не доводяться до кінця, а опоненти мають реальні підстави говорити про політичні переслідування.

Зокрема, за часів Віктора Януковича ув'язнили Юрія Луценка та Юлію Тимошенко. Політики відносно недовго "мучилися" камерах, одного помилували, іншу відпустили і вона на інвалідному візку виїхала одразу на Майдан. Усе пробачилося і забулося, тому й виходить, що вітчизняні високопосадовці живуть за своїми законами й покривають одне одного, навіть якщо належать до різних політичних сил. А от простий українець запросто може відмотати строк по повній навіть за вкрадені сірники в магазині.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram