З міліції на поліцію: як змінилися українські копи
Загрузка плеера...

Відповідно до нового Указу Президента, 4 липня в Україні відзначають День Національної поліції. Цього дня стражі правопорядку святкують та хваляться власними досягненнями. Хтось отримує почесні грамоти, хтось реальні нагороди за великі заслуги та труди, перед керівництвом і перед народом.

Минуло вже кілька років із того часу, як у системі правоохоронних органів почалися зміни. Нова реформа почалася помпезно. Крута форма, нові велосипеди, блискучі авто. І спрацювало! Принаймні виглядати копи стали справді краще, молоді подобається. Гарні з ними селфі виходять. Але результатів самої роботи, чомусь, зараз не дуже видно.

Люди продовжують скаржитися, що після виклику чекати на правоохоронців часом доводиться годинами. А коли все ж приїжджають, вирішити проблему не можуть.

Та й хабарів нові стражі порядку не цураються. Частенько у ЗМІ повідомляють про затримання на підкупі чергового поліцейського. Крім того, копів нерідко помічають у бійках, ловлять на продажі наркотиків, часом вони стають винуватцями аварій зі смертельними наслідками, оскільки повністю ігнорують правила дорожнього руху.

То що ж змінилося з ці роки? Назва? Але ні, зрушення все-таки є. Принаймні про них постійно говорить керівництво правоохоронних структур. Зокрема, глава Нацполіції Сергій Князєв любить показово роздавати накази та створювати вигляд бурхливої діяльності органів правопорядку… Мабуть, наслідує приклад попередніх керівників.

Візьмемо хоча б Хатію Деконаідзе. Жінка з Грузії, яка очолила Нацполіцію, бо не могла "спокійно спостерігати за проблемами чужої країни". І от коли нова багатообіцяюча реформа в розпалі, Деконаідзе вирішила не лізти в нове болото і сказала: "далі пливіть самі". На цьому її боротьба з українською злочинністю і корупцією закінчилася. На займаній посаді вона протрималася всього рік з 2015 по 2016. І попри "палку любов" до України, Деконаідзе все ж повернулася на Батьківщину. Тепер проживає в маленькому пентхаусі в Грузії і горя не знає, повернувши собі грузинське громадянство.

Втриматися в українській політиці не змогла і екс-заступник міністра внутрішніх справ Ека Згуладзе. Вона теж недовго стояла на стражі порядку нашої держави – протрималася трохи більше року. І хоч била себе в груди й обіцяла попри звільнення залишитися в команді реформаторів МВС, все-таки "змилася" жити до Франції.

Однак, попри негативні моменти, багато експертів переконані, що нове реформування міліції в поліцію дало результати. Але для того, щоб справді очиститися від баласту, набути необхідного досвіду, залучити досвідчені кадри та спеціалістів, потрібен час. Чекайте – і зміни прийдуть. Але скільки ще потрібно часу, щоб привести до ладу одну з найголовніших правоохоронних структур країни? Хочеться вірити, що ми все ж дочекаємося…

Джерело відео: YouTube

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram