Уряд "загнав" аграріїв з кавунами у яму
Загрузка плеера...

В Україні стало не вигідно вирощувати кавуни та дині. Про це свідчить дослідження FAO і ЄБРР. За їхніми даними, аграрії скаржаться на збитковість культивування баштанних. Сільгоспвиробники переконують, що для високого і якісного врожаю потрібна ефективна система зрошування, якої у нашій державі нема.

Для створення належного поливу потрібні інвестиції, які ніхто вкладати не хоче. Та найгірше, що цими питаннями особливо не переймаються а ні в уряді, а ні безпосередньо в Мінагрополітики. А відтак фермери залишаються з проблемою сам на сам. Хоча в цій ситуації суттєво могли б допомогти дотації від держави. Як це пратикується в європейських країнах.

Фахівці запевняють, що останнім часом є великі проблеми зі збутом кавунів та динь. Тож все більше сільгоспвиробників відмовляються займатися вирощуванням баштанних. А ті, хто таки ризикнув, можуть отримати чималі збитки, адже більшість площ під кавунами та динями залишаються не зрошеними. В результаті посушливої погоди, яка останніми роками спостерігається у другій половині літа, урожай втрачає якісні і кількісні показники, та врешті-решт вирощування стає збитковим.

Із таким байдужим ставленням уряду до виробників баштанних культур, українці можуть взагалі втратити цілу галузь, переконують експерти. Хоча всі пам'ятають, як минулого року Гройсман прекрасно пропіарився на доставці кавунів у Київ. Схоже, що далі піару наші урядовці не йдуть.

Фото:Google Відео:YouTube

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram