Забудовники "полюють" на історичні пам’ятки
Загрузка плеера...

У Києві горіла унікальна пам‘ятка архітектури, колишня "перлина Подолу" - садиба купця Вертипороха. Вогнеборці ліквідували пожежу, у результаті ніхто не постраждав. А ось пам’ятка вигоріла вся всередині.

І, враховуючи, що палала ця історична будівля вже всьоме, наслідки пожежі масштабні – її  стан вкрай аварійний.

Активісти стверджують: інцидент стався неспроста. Уже не перший рік поспіль забудовники "полюють" на унікальні історичні будинки. Не виключенням є й серце української столиці – тут за ласий шматок землі боряться не по-дитячому.

Руйнують, підпалюють, роблять все для того, щоб від історичного будинку нічого не залишилося. Адже тоді із будівлі можуть зняти статус пам'ятки місцевого значення й вона перейде до рук забудовника.

Олена Терещенко, громадський активіст, правозахисник:

"Саме через бездіяльність і київської влади, і правоохоронних органів, у тому числі й Генпрокуратиру, тому що я особисто передавала пану Луценку список кримінальних справ по будинкам, які не порушуються і не розслідуються. Стався цей черговий підпал. Я впевнена, що це підпал, хоча правоохоронцями досі жодна пожежа об’єкта культурної спадщини не кваліфікована як підпал. Ми маємо будівельне свавілля".

Активісти стверджують: будинки палають і трощать тому, що жодного недобросовісного власника досі не притягли до кримінальної відповідальності. Правоохоронці якщо й порушують кримінальні провадження, то вони не розслідуються… Адже на кону стоять мільярди…

Тому правоохоронці заробляють та закривають очі на те, що нашу історію, нашу культуру у вигляді унікальних пам’яток знищують… І замінюють на новобудови.

Фото:Google Відео:YouTube

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram