У Раді не відмовляються від введення цензури в інтернеті
Загрузка плеера...

Цього тижня у Верховній Раді можуть розпочати розгляд резонансного законопроекту 6688, який відкриває шлях до блокування сайтів без рішення суду.

Мустафа Найем, народний депутат ("БПП"):

"Я вважаю, що у Служби безпеки, при всій повазі до всіх, хто там працює, є достатньо інструментів, щоб розслідувати діяльність тих чи інших медіа іншим шляхом, ніж просто забороняти сайти. У нас є Закон про інформацію, Конституція. Якщо вони дійсно розпалюють ворожнечу, або порушують Конституцію – це достатньо, щоб розпочинати кримінальні провадження, які зупинять роботу цього медіа. А без рішення суду просто так закривайте сайти, це, мені здається, підміна понять".

Законопроект, який може дозволити правоохоронцям блокувати медіа в інтернеті без суду та слідства, знаходиться на розгляді комітету з питань національної безпеки та оборони, тому поки що до порядку денного Верховної Ради не включений. У комітеті прогнозують, що підготовка документу до першого читання  розпочнеться вже цієї середи. У свою чергу, голова Верховної Ради на початку пленарного тижня не виключив, що як тільки визначиться комітет, законопроект буде запропоновано до розгляду у залі у першому читанні

Андрій Парубій, голова Верховної Ради України:

"Якщо буде законопроект по питанню про національну безпеку, я думаю, ми зможемо його чимшвидше винести на розгляд порядку денного сесії".

Нагадаємо, що законопроект під назвою "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії загрозам національній безпеці в інформаційній сфері" розроблено депутатами з комітету з питань національної безпеки  та оборони минулого року. Попередня спроба включити документ до порядку денного парламенту закінчилася невдачею. 

Ігор Луценко, народний депутат ("Батьківщина"):

"Якщо торг між "Народним фронтом", "БПП" й іншими депутатами, котрі в такі торги встряють, може дійти до того, що якась послуга буде надана "Народним фронтом" своїм політичним партнерам – "Опозиційному блоку", наприклад, наприклад "БПП" в обмін на те, що ці фракції підтримають таку абсолютно осоружну норму. Котра дозволяє будь-якому слідчому районного відділу заблокувати найтоповіші світові сайти. Відповідно, на сьогодні це питання політичної корупції. Вчисту, в чесну гру такий результат зіграти неможна. Ніхто з нормальних депутатів таку норму не може підтримати, розуміючи, що свобода слова - це одна з небагатьох свобод людини, на якій тримається наша держава".

Профільний комітет з питань свободи слова до розгляду цієї законодавчої ініціативи не допустили. Згідно оприлюдненій на сайті Верховної Ради інформації, він нібито й немає до цього законопроекту жодного стосунку. Низка народних депутатів вважає, що подібні ініціативи запроваджують, аби дати правоохоронцям підстави ухвалювати упереджені рішення щодо ресурсів, які критикують чинну владу.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram