Україна обмежила імпорт сірчаної кислоти
Загрузка плеера...

Україна хоче обмежити імпорт сірчаної кислоти та олеуму з-за кордону. Таке рішення ухвалила міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі провівши спеціальне розслідування, - повідомляє прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі. Зокрема у повідомленні йдеться, що запровадження квот на дешевий ввезений товар здійснюється, аби захистити вітчизняного виробника.

Таким чином, щоб убезпечити національного виробника від зростання імпорту, у кабінетах Міністерства хочуть ввести квоти строком на три роки. Крім того, для захисту вітчизняних товаровиробників карбамідо-формальдегідної смоли від недобросовісного імпорту з Росії міжвідомча комісія хоче встановити антидемпінгове мито у розмірі майже 40 % строком на 5 років.

Деякі українські виробники вже почали бити на сполох через брак сірчаної кислоти. Так, приміром, директор Авдіївського коксохімічного заводу Муса Магомедов заявив, що його підприємство може зупинитися, бо не вистачає цієї хімічної речовини. Вітчизняний постачальник продукції зараз не здатен забезпечити потреби і не відвантажує необхідну кількість сировини.

Експерти раніше писали, що відсутність сірчаної кислоти може серйозно вдарити по всій хімічній галузі, зокрема і по виробниках вибухових речовин, що вплине на обороноздатність нашої держави.

Тому фахівці застерігають: важливо, щоб під гаслом захисту національного виробника не постраждали українські споживачі, які замість дешевої імпортної продукції, будуть змушені купувати дорогу і дефіцитну вітчизняну. Бо в такому випадку захищати доведеться вже не національного виробника, а вітчизняного споживача.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram