Медреформа: безкоштовно поміряють об'єм талії
Загрузка плеера...

В Україні стартував черговий етап медичної реформи. Міністерство охорони здоров'я перевело лікарів на нову форму оплати роботи, а пацієнтів – на нову систему надання первинної допомоги. Це той самий принцип "гроші за пацієнтом", про який постійно говорять урядовці.

Нещодавно створена Національна служба здоров'я платитиме лікарям в залежності від того, скількох пацієнтів вони обслуговують. Якщо людина вже уклала декларацію зі своїм сімейним лікарем, то за неї держава віддаватиме 370 гривень на рік. Якщо ж пацієнт такий документ не підписував, він буде на третину "дешевший" (240 грн).

У МОЗі опублікували список послуг, за які пацієнтам не треба платити. Це постановка діагнозів і лікування простих хвороб, видача довідок, проведення досліджень і профілактичних оглядів. Безкоштовними будуть загальні аналізи крові і сечі, визначення рівня глюкози, а також тести на ВІЛ та на вагітність. Сімейні лікарі можуть безкоштовно вести вагітність, якщо у жінки немає ускладнень, і спостерігати за важкохворими. Медик самостійно визначатиме, чи потрібно приходити до хворого додому, або ж можна буде просто проконсультувати хворого по телефону.

Міністерство охорони здоров'я також повідомило, що у сімейного лікаря можна безкоштовно перевірити тиск, зважитись і виміряти об'єм талії.

Зазначимо, на початок липня декларації з лікарями підписали майже 11 мільйонів українців. Кількість медиків, які уклали договори з національною службою здоров'я, близько 22 тисяч. Таким чином, навантаження на одного лікаря становить приблизно півтисячі осіб.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram