Німеччина на порозі нової політичної кризи
Загрузка плеера...
  • Источник: Tagesspiegel

Німеччина опинилась на порозі нової політичної кризи. Урядова коаліція, яку великими зусиллями зуміли сформувати лише чотири місяці тому, знову розвалюється. Усе це – наслідок протистояння між канцлеркою Ангелою Меркель та лідером Християнсько-соціального союзу міністром внутрішніх справ країни Горстом Зеєгофером. Політики не змогли дійти згоди у питанні мігрантів.

Місяць тому Зеєгофер поставив Меркель ультиматум, вимагаючи, аби лідерка ФРН домовилася з іншими країнами ЄС про політику щодо біженців. І нещодавно канцлерка заявила, що 14 країн Євросоюзу погодились повернути мігрантів, які переїхали до Німеччини. Втім, міністр внутрішніх справ, вочевидь, вирішив, що покращення не надто суттєве. Зеєгофер вимагає закрити кордон для біженців, які зареєстровані в інших країнах. Натомість Меркель стверджує, що спершу слід домовитись з іншими країнами.

На з'їзді Християнсько-соціального союзу міністр заявив, що бачить лише три варіанти розвитку подій: або в одноосібному форматі закрити кордон для мігрантів, або піти у відставку, або все ж домовитись із Меркель.

Експерти зазначають, що внаслідок конфлікту між канцлеркою і Зеєгофером може розпастись коаліція між Християнсько-соціальним союзом, який представляє міністр, і Християнсько-демократичним союзом, який представляє Меркель.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram