В Україні загинули мільярди бджіл
Загрузка плеера...
  • Источник: Огляди гаджетів, техніки і мобільних технологій

Лише нещодавно Україна увійшла до трійки світових експортерів меду, і от галузь вже зіткнулась з проблемами. У Спілці пасічників заявили про наймасштабніше в історії країни отруєння бджіл. Масову загибель комах пов'язують із використанням небезпечних хімікатів для обробки полів.

Бджолярі пояснили, що біда зачепила кожну область. Пощастило лише закарпатським пасічникам. Це єдиний регіон, де не зафіксували випадків отруєнь. У попередні роки комахи також гинули від хімікатів, проте раніше такі випадки мали лише епізодичний характер.

Цього літа зафіксовано загибель 18 тисяч сімей бджіл. Один такий суперорганізм може налічувати до 100 тисяч особин. Тобто можна говорити про мільярди втрачених комах. Одна бджолина сім'я обходиться господарю приблизно у 2,5 тисячі гривень. Тож загалом пасічники України втратили близько 50 мільйонів гривень.

У Спілці пасічників зазначили, що постраждали в першу чергу невеликі господарства. Бджолярі також пожалілись на те, що чиновники не контролюють питання обробки посівів, хоча закон зобов'язує аграріїв використовувати безпечні способи.

Зазначимо, Україна є третьою країною за обсягом експорту меду (10% від усього об'єму ринку). Перше місце посідає Китай, а друге – Аргентина.

Джерело відео: YouTube

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram