Відповідальності за порушення Конституції нема
Загрузка плеера...

За останні роки владу неодноразово ловили на порушенні норм Конституції. Починаючи від неперсонального голосування в залі парламенту і закінчуючи порушеннями конституційних прав громадян у самих законопроектах.

Всеволод Степанюк, економіст:

"Ряд реформ, такие как судебная, пенсионная, реформа образования, реформа медицины. Самое интересное, что все эти реформы противоречат конституции страны. Нарушают основные права конституционные граждан, такие как права на суд, пенсионное обеспечение, права на образование, в том числе и на родном языке, права на бесплатное здравоохранение"

В Україні до цього часу відсутня будь-яка відповідальність за порушення норм Конституції.

Така ситуація склалася, оскільки в Україні до цього часу відсутня будь-яка відповідальність за порушення норм Конституції.  

Леонід Ємець, народний депутат, член Конституційної комісії:

"Ми маємо встановити не просто текст Конституції, а як вона буде виконуватися. Бо у нас, наприклад, передбачено пряме волевиявлення громадян через референдум, а закон про референдум відсутній. І це порушення Конституції, але відповідальності нема.

Неперсональне голосування – у Конституції написано, кожен має голосувати персонально. А відповідальність, якщо хтось голосує неперсонально, відсутня. Ці речі мають бути вирішені у тому числі й на конституційному рівні"

На сьогодні в парламенті зареєстровано кілька законопроектів, які встановлюють кримінальну відповідальність за кнопкодавство, але у парламентаріїв до них ніяк не доходять руки.

Валентин Гладких, політичний експерт:

"Друга причина – це відсутність правової та політичної культури. Що, власне, призводить до того, що політична доцільність домінує над правовою ситуацію і вимогою закону. У нас будь-які порушення пояснюються політичною необхідністю, революційною доцільністю, чим завгодно. І доки така ситуація буде тривати, ми будемо бачити оцю ерозію державних інституцій і деградацію соціальних відносин"  

Конституційний Суд визнав ряд законопроектів неконституційними через порушення процедури розгляду та ухвалення.

Зауважимо, що Конституційний Суд України вже визнав ряд законопроектів неконституційними саме через порушення процедури розгляду та ухвалення.

 

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram