Туск розіслав "листи щастя" лідерам країн ЄС
Загрузка плеера...

Напередодні саміту президент Європейської Ради Дональд Туск направив листи до лідерів країн ЄС. У зверненні єврочиновник закликав готуватися до "гірших сценаріїв" у відносинах зі Сполученими Штатами Америки. Голова інституції згадав про нещодавні події під час зустрічі "Великої сімки" в Канаді. Зокрема разом з проблемами міграції та реформою єврозони, важливо пам'ятати і про геополітичний контекст після саміту G7.

Так відносини між США та ЄС стали напруженими через політику американського президента Дональда Трампа. За словами Туска, розбіжності між Європою та Північною Америкою уже вийшли за рамки торгівлі. Тому очільник Європейської Ради закликав колег сподіватися на краще, але готуватися до гіршого.

Нагадаємо, що з першого червня у США діють мита на сталь та алюміній, завезені з країн ЄС, Мексики і Канади. У відповідь Європейська комісія ввела додаткові 25% мита на імпорт американців. Крім того, Штати вийшли з Кліматичної угоди, чим обурили екологічні організації і світову спільноту. Не варто забувати, що раніше сторони демонстрували різні позиції і щодо ядерної програми Ірану. На фоні таких розбіжностей заява Дональда Туска стосовно "гірших сценаріїв" у відносинах між США та ЄС, напередодні саміту Європейсього Союзу, виглядає цілком закономірною.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram