Гройсман заявив про очищення банківської системи
Загрузка плеера...

Україна на очищення банківської системи витратила 4,5 мільярди євро. Про це заявив прем'єр-міністр Володимир Гройсман під час міжнародної конференції у Копенгагені. Захід присвячений питанню реформ в Україні. Голова уряду зазначив, що перед нашою державою стоїть багато викликів, які ми повинні подолати аби бути платоспроможними. Зокрема українці в наступні 5 років повинні повернути 33 мільярди доларів боргу. Щороку обслуговування позик обходиться країні у 5 мільярдів доларів.

За словами Гройсмана, для ефективної роботи вітчизняної фінансової системи держава з 2014 року почала ліквідовувати неплатоспроможні банки. І вже на сьогодні в Україні діє 82 банки. У Національному банку запевнили, що процес очищення завершився, однак фахівці переконані – фінансові установи ще закриватимуть.

Водночас експерти запевняють, що насправді за красивою фразою "очищення банківської системи" криється боротьба великих фінустанов проти малих з українським капіталом. Якщо ще й державні банки продадуть, а таку пропозицію висловив Мінфін, то придбати їх зможуть тільки іноземні компанії. А відтак є загроза, що Україна може отримати повний контроль своєї фінансової системи з боку іноземного капіталу. А це вже питання національної безпеки країни.

Крім того, те що Гройсман назвав очищенням, дехто іменує розвалом національної фінансової системи. І хоча Валерія Гонтарєва вже не керує НБУ, її справу успішно продовжують Яків Смолій і Катерина Рожкова.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram