На складі Охматдиту "згноїли 1,2 млн бюджетних коштів"
Загрузка плеера...

Прострочені ліки на суму один мільйон 200 тисяч гривень виявили народні депутати України під час виїзного засідання парламентського комітету з питань охорони здоров’я на складах Національної спеціалізованої дитячої лікарні Охматдит.

Олег Мусій, член комітету ВР з питань охорони здоров’я:

"Коли депутати приходять на склад і на складі по всіх журналах їм показують в наявності ліки, які протерміновані на 1,2 мільйони гривень за державними закупівлями. І ці ліки ми бачимо своїми очима і на них термін придатності закінчився сьомим місяцем сімнадцятого року, рік тому! А вони не утилізовані, не замінені. Вони лежать там далі. І не лікують дітей. Це скільки ж можна було врятувати життів! Уявіть, що твориться по всій Україні, коли тільки в одній клініці ми виявили на 1,2 мільйони протермінованих ліків. І це абсолютно задокументовані факти".

Окрім того, за словами депутатів, частина дорогих ліків була розподілена Міністерством охорони здоров’я таким чином, що 60% препаратів не могло бути використано до кінця терміну придатності.

Олег Мусій, член комітету ВР з питань охорони здоров’я:

"Наприклад, такий медикамент, імуносупресор, який використовується після трансплантації кісткового мозку дітям з лейкозами, "сандімун-неорал" називаються, 100 мг. Так ось, міністерство його розподіляє насильно, з терміном, який закінчується через 7 місяців. Міністерство його розподілили рік тому на Охматдит. А дало потребу не на сім місяців, а на два роки! І тепер в маніпулятивний спосіб в.о. міністра звинувачує, що це "Охматдит" не використав. Вони кого мали – пташок годувати, чи здорових людей цим медикаментом? Звісно, що ні!".

В "Охматдиті" про запланований візит депутатів знали, проте нікого з відповідальних керівників на місці не виявилося.

Ірина Садов’як, головний лікар НДСЛ "Охматдит":

"Я була у запланованому відрядженні, оскільки я часто беру участь у літніх школах, оскільки це дає мені як керівнику можливість підвищувати свій професійний рівень. Коли я отримала інформацію, що буде це засідання комітету Верховної Ради виїзне, я повідомила про те, що ми просимо перенести в зв’язку з тим, що не буде, по-перше, мене як керівника. Не буде Юрія Васильовича, який курує цю службу. Не буде керівника відділення, оскільки в нього була заява на його відпустку. Не було також голови нашої профспілки, оскільки у неї також була запланована відпустка. Тобто, так склались обставини".

У лікарні вважають, що саме депутати свідомо уникали конструктивного діалогу. Тим часом, перевіркою виявлених фактів мають зайнятися правоохоронці. Члени профільного комітету Верховної Ради одноголосно проголосували за те, щоб направити матеріали з Охматдиту до НАБУ та Генеральної прокуратури.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram