Туреччині ЄС не світить
Загрузка плеера...

Результати виборів у Туреччині поставили під сумнів можливе членство країни у Європейському Союзі. У підсумковій заяві Ради ЄС йдеться про те, що переговори про вступ Туреччини до складу Євросоюзу призупинені. Крім того, припиняється робота зі зміцнення митного союзу Анкари і Брюсселя.

"Прогрес може бути досягнутий лише після істотних змін в політиці турецького керівництва. Переговори фактично зайшли в глухий кут", -  відзначається в документі.

Експерти пов'язують таку заяву Ради ЄС з перемогою турецького президента Реджепа Тайіпа Ердогана, який заручився підтримкою 52,5 відсотка голосів виборців, на виборах глави держави.

Дехто з експертів вже називає Ердогана новим султаном, а загалом у Європі звинувачують Анкару у відході від верховенства закону в країні, порушенні прав людини, переслідуванні журналістів, правозахисників і вчених.

Як повідомляв News Network, Туреччина переходить від парламентської до президентської форми правління. Після нинішніх виборів Ердоган отримає більше повноважень. Такі зміни були закріплені у конституції минулого року. Президент зможе призначати міністрів і керівників спецслужб без узгодження з депутатами.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram